Sekrety letniego sukcesu karmazyna

Trudno dorównać widokowi karmazyna przedzierającego się przez trawiaste równiny w letni poranek na południowej Florydzie… chyba że weźmiesz pod uwagę doświadczenie rzucania wzroku do dużej ławicy, a następnie sprowadzenia jednej z tych miedzianych piękności na łódź. Karmazyn (znany również jako czerwony bęben) to popularny gatunek uprawiający sporty morskie, znany z silnych walk i potężnych biegów.

Poniżej znajduje się kilka tajemnic, na które należy zwrócić uwagę podczas polowania na karmazyna letniego.

  1. Miej oko na ruch wody. Pchanie wody lub przerwy na powierzchni mogą być oznaką ławicy lub ogonów ryb. Kiedy karmazyny żerują na równinach, oznacza to, że ryby żerują z podniesionymi ogonami i głowami skierowanymi w dół w poszukiwaniu krabów, krewetek lub rybek. Będziesz wiedział, że natknąłeś się na karmazyna, jeśli zobaczysz charakterystyczne obrączkowane miejsce lub plamy w pobliżu podstawy płetwy ogonowej.

  2. Najlepszy czas na łowienie ryb to czas przypływu, wczesny poranek lub późny wieczór, zanim temperatura powietrza i wody wzrośnie.

  3. Szukaj cefalu. Karmazyny często podążają za ławicami barweny, gdy przesiewają łąki trawy żółwia. Gdy barweny poruszają się i żerują na roślinności na równinach, pobudzają również krewetki, kraby i małe przynęty, którymi karmazyny lubią się żerować.

  4. Łowić przynęty typu „walk-the-dog” w wodach powierzchniowych, miękkie plastikowe krewetki lub spinnerbaity za pomocą ostrza Colorado. Możesz nawet użyć większej przynęty słodkowodnej do połowu karmazynów, po prostu zdejmując spódnicę i zastępując ją miękkim plastikowym ogonem wiosła.

  5. Miej dodatkową wędkę uzbrojoną w żywe krewetki i pękający korek. Ustaw linkę tak, aby przypon był wystarczająco długi, aby umieścić krewetki nad trawą morską. Zarzuć dodatkową wędkę w kierunku ławicy po zacięciu pierwszej ryby, a być może będziesz miał szczęście doświadczyć podwójnego zacięcia.

Oprócz tego, że jest zabawnym gatunkiem do walki, karmazyn jest również bardzo dobrą potrawą stołową. Pamiętaj tylko, aby sprawdzić i przestrzegać przepisów dotyczących połowów właściwych dla stanu i obszaru, na którym łowisz. Na przykład w południowej Florydzie obowiązuje dzienny limit jednej ryby na osobę dziennie, a karmazyn musi mieć od 18 do 27 cali, aby go zatrzymać.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *