Schuyler Dayner wygrywa finał o medal dla juniorów Hunter Seat w USAF/NCEA 2022 – Wschód

Harrisburg, Pensylwania – Historyczny Pennsylvania National Horse Show gościł w ostatni weekend 31 dobrze zapowiadających się zawodników w jeździectwie myśliwskim w finale 2022 USEF/NCEA Junior Hunter Seat Medal Final – East. Schuyler Dayner (Odessa, Floryda) odniosła zwycięstwo, robiąc wrażenie na sędziach w trzech fazach rywalizacji.

Schuyler Dayner i Joske Van De Knuffel
Schuyler Dayner i Joske Van De Knuffel. © Andrzej Ryback Fotografia

Finały USEF/NCEA składają się z początkowej rundy skoków z płotami ustawionymi na 3’3”, a następnie 10 najlepszych lub 20% najlepszych klas przechodzi do fazy płaskiej, która obejmuje podstawowe ruchy ujeżdżeniowe. W ostatniej fazie czterej najlepsi zawodnicy wracają do zmiany koni i jeżdżą na trasie z co najmniej ośmioma płotami z zaledwie czterema minutami rozgrzewki, testując swoje umiejętności jeździeckie na nieznanych koniach w formacie podobnym do zawodów międzyuczelnianych NCEA. Wreszcie dwóch najlepszych zawodników powraca, aby ponownie jeździć na nieznanym koniu, aby wyłonić mistrzowskie i rezerwowe pozycje mistrzowskie.

Przez pierwsze dwie fazy Dayner dosiadał Joske Van De Knuffel, belgijskiego wałacha gorącokrwistego z 2009 roku, którego właścicielem jest Jenna Hanson, na którym jeździ od trzech miesięcy.

„Zaczęliśmy wynajmować go od Dona Stewarta w sierpniu na finały halowe” – powiedział Dayner. „Joske to niesamowity koń. Jest bardzo wyluzowany i wyluzowany w stodole. Na wystawach czuję, że chce wygrywać tak samo jak ja. Bardzo się stara, co jest wspaniałym uczuciem, kiedy wchodzę na ring.”

Dayner aspiruje do rywalizacji jako część zespołu kolegialnego w przyszłości, a udział w programie medalu USEF/NCEA jest częścią jej przygotowań do tego, a także zabawnym dodatkiem do jej harmonogramu zawodów.

„Chciałem wziąć udział w tym finale, ponieważ chciałbym jeździć w drużynie D1 na studiach i pomyślałem, że to dobry sposób, aby doświadczyć tego, jak to jest” – powiedziała. „Podobał mi się format z pierwszą rundą skoków, a następnie bardziej intensywną jazdą po płaskim z wynikami numerycznymi. Uwielbiałem zmieniać konie do fazy drabinki i rywalizacji head-to-head. To nie jest coś, co kiedykolwiek robimy [other] przedstawia.”

Matka Daynera, Heather, jest trenerką i dlatego ma doświadczenie w jeździe na różnych koniach, co pomaga jej w przygotowaniu się i pewności siebie w fazie drabinki.

„Wykorzystałam moje cztery minuty na każdym nowym koniu, aby poznać konia, wykonując kilka wydłużeń i skrócenia w galopie, zmiany w lotach i nasze cztery dozwolone skoki na ringu szkolnym” – powiedziała. „Czułem się całkiem pewny siebie, kiedy wszedłem na ring na każdym z nich. Oba konie, na które się zmieniłem, były piękne i przyjemne w jeździe, co ułatwiło to zadanie”.

Do zabawy podczas finału dla Daynera dołączyła wspierająca grupa kolegów ze stodoły na pokazie.

„Naprawdę podobał mi się ten finał, ponieważ rywalizowało ze mną dwóch moich najlepszych przyjaciół” – powiedziała. „Wszyscy trenujemy razem z Bobem Braswellem w Terrapin Hill Farm i często podróżujemy razem. Madison Ramsey zajęła trzecie miejsce, a Anna Markcrow szóste, więc był to dobry dzień dla całego naszego zespołu!”

Emma Arnhols (Coral Gables, Floryda) była Wiceczempionką na Spiros Z, jej własnym wałachem Zangersheide z 2011 roku. Madison Ramsey (Palm Harbor, Floryda) i Maguro, holsztyński wałach z 2011 roku należący do Kevina Eufemii, zajęli trzecie miejsce. Charlotte Clivio (Miami, Floryda) i Yung Gravy, wałach Zangersheide z 2015 roku należący do Dona Stewarta, zamknęli pierwszą czwórkę wybraną do fazy drabinki.

Finał wschodni jest drugim z trzech w serii USEF/NCEA, przy czym finał centralny odbył się w Showplace Fall Classic we wrześniu, a finał zachodni w harmonogramie National Sunshine Series II w listopadzie. Dowiedz się więcej o programie tutaj.

Obejrzyj finały medalu NCEA 2022 – Wschód na żądanie w sieci USEF.

Wyniki

Bądź na bieżąco z informacjami o US Jeździectwo
Bądź na bieżąco, śledząc US Equestrian on Facebook, Instagram, Świergotoraz TIK Tok.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *