Ryby pelagiczne

Gdy sezon połowów przechodzi z wiosny na lato, Prąd Zatokowy zbliża się do brzegu. Przynosi ze sobą ciepłą wodę, a wraz z nią ogromną różnorodność sezonowych gatunków ryb. Bonito, fałszywy tuńczyk biały, bonito i inne tuńczyki, takie jak mahi mahi, przenoszą się na obszary, na których tradycyjnie występują ryby zimnowodne. Przez lata na północy złapano przypadkowego tarpona. Pomyśl o tym.

Dla wielu wędkarzy te nowe gatunki to powiew świeżego powietrza. Dla wędkarzy przybrzeżnych i kapitanów czarterowych, którzy polują na gatunki takie jak bas pręgowany i błękitnopłetwy, ryby pelagiczne (ryby żyjące blisko powierzchni) są mile widzianym dodatkiem do ich wspólnych połowów. Złapanie Wielkiego Szlema (bas pręgowany, błękitnopłetwy i bonito lub fałszywy albacore) lub Wielkiego Szlema (bas pręgowany, błękitnopłetwy, bonito i fałszywy albacore) w ciągu dnia dodaje wykrzyknik do skądinąd wspaniałego dnia.

Rozmawiałem z kapitanem Coreyem Pietraszkiem Karty Plug N Play z południowo-wschodniego Massachusetts. Pomiędzy czarterami miał dzień na konserwację łodzi i zmianę takielunku, ale jest podekscytowany, gdy mówi o tych rybach. „To, co podoba mi się w gatunkach pelagicznych, to różnorodność dnia. Przez ostatnie cztery miesiące koncentrowałem się na pasiastych bassach i błękitnopłetwych, ale teraz, gdy woda się podgrzała, pojawiły się bonito i alby. Są trudne do złapania, wykonują długie, agresywne wybiegania i umilają dzień. Z wyjątkiem fałszywego albakory, ryby pelagiczne są jednymi z najlepiej jedzących ryb, a moimi ulubionymi są tuńczyk i makrela hiszpańska. Przygotuj się na usłyszenie śpiewu drag.

„Inną częścią, która przemawia do mnie jako kapitana czarterowego, jest to, że mam możliwość łowienia na różnych rodzajach wód. Czasami ryby są blisko brzegu, a wędkarze brodzący mają fenomenalną szansę na zacięcie. Innym razem udam się na morze, gdzie zobaczę kilka różnych gatunków wielorybów. Bycie przygotowanym na różne rodzaje ryb jest naprawdę ważne, a przy tak wielu zmieszanych rybach odczuwam przypływ adrenaliny za każdym razem, gdy widzę pracujące ptaki lub ubijanie wody”.

Gatunki pelagiczne napływają teraz do naszego obszaru i w zależności od jesiennych wzorców pogodowych i temperatur wody będą tam przebywać do połowy października. Jesteśmy na początku dużego połowu ryb. Podobnie jak kapitan Corey, nie mogę się doczekać.


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing fundacji Recreational Boating and Fishing Foundation. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *