Ros Canter wchodzi na prowadzenie ujeżdżeniowe w 2022 r.

 • Brytyjska Ros Canter była ostatnią zawodniczką na arenie ujeżdżeniowej Pau Horse Trials dzisiejszego popołudnia (27 października), ale spisała się znakomicie z Rehy Royal Diamond i objęła prowadzenie po pierwszym dniu zawodów.

  Dosiadając 11-latka Christophera Makina, który debiutuje na poziomie pięciu gwiazdek, Ros uzyskał wynik 27,5.  „Jestem nim naprawdę zachwycona, ponieważ nie jest najłatwiejszym koniem, który ma prawidłowy mózg” – powiedziała Ros po swoim teście. „Po prostu jest trochę wesoły i zwykle patrzy na tłum i robi rzeczy, których nie powinien robić, tęskni za zmianą, kiedy nie powinien, a potem kłóci się w postojach – jest po prostu wesołym facetem”.

  Ros wyjaśnił, że Rehy Royal Diamond korzysta z trzydniowego formatu.

  „Potrzebujemy trzydniowego dnia, ponieważ jego jednodniowe wyniki nie są niczym, bo po prostu musi być w miejscu trochę dłużej i trochę znudzić się atmosferą. Zrobił całkowicie wolny od błędów test, co jest dla niego prawie niespotykane.

  Ros powiedziała, że ​​jej stójki były dla nich punktem kulminacyjnym w jej teście ujeżdżenia Pau Horse Trials, ponieważ jest to coś, z czym ten wałach zmagał się w przeszłości.

  „Stał w postojach z głową tak nieruchomą, z czym najbardziej się borykamy, a trenowanie z koniem jest dość trudne – nie robienie świetnych postojów stało się dla niego pewnym nawykiem” – wyjaśniła. . „Również jego właściwości jezdne i zmiany latania były dobre, a fakt, że miałem nogę przez cały czas, jest dla niego ogromnym osiągnięciem”.

  Ros wyjaśniła, że ​​ten tydzień jest dla niej misją „odkrywania faktów” z tym koniem.

  „Nie mam wątpliwości co do zakresu, zdolności i hojności tego konia, tylko jego budowa i kształt powodują, że czasami traci równowagę. Kroczy bardzo długim krokiem, więc w przeszłości pod koniec kursu miałem problemy z utrzymaniem go, nie dlatego, że chce ze mną galopować, ale dlatego, że jego krok staje się trochę za duży i czuję, że muszę to zrekompensować i zwolnić dość dużo.

  „Więc jestem całkiem realistą. Jeśli mamy wspaniałe doświadczenie, to wystarczy. Pójdę tak szybko, jak mogę w bezpieczny sposób i mam nadzieję, że wróci do domu, ciesząc się tym doświadczeniem.

  Może Cię również zainteresować:

  Bądź na bieżąco ze wszystkimi najświeższymi wiadomościami, wglądem za kulisami i najlepszymi wydarzeniami podczas Pau Horse Trials bez ograniczeń co do tego, ile możesz przeczytać już od 1 GBP tygodniowo z Nieograniczona subskrypcja strony internetowej Horse & Hound. Zapisz się teraz. Zapraszamy również do zapoznania się z pełną relacją z Pau Horse Trials w magazynie z 3 listopada.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *