Rewolucja cyfrowa

Dla takiego tradycjonalisty jak ja rezygnacja z map, wykresów i wizyt w sklepie ze sprzętem lub w kawiarni nie jest możliwa. Wolę usiąść na ławce, napić się kawy i posłuchać wędkarza opowiadającego o złowieniu dużej ryby. Lubię też pogawędki o „tym, który uciekł”, ale muszę przyznać, że mam słabość do szczęśliwych zakończeń.

Mimo to uważam, że elementy rewolucji cyfrowej są naprawdę pomocne i jest wiele witryn, które okresowo sprawdzam. Nie jestem typem faceta, który zamienia historię na film, ale oto kilka zasobów cyfrowych, które pomogą mi w drodze. I jako częściowy dinozaur byłbym wdzięczny za twoje rekomendacje.

  • Zabierz mnie na rybywww.takemefishing.org to świetne źródło informacji o licencjach, rejestracjach łodzi, rampach dla łodzi, blogach (dzięki za przeczytanie mojego!) oraz ogólnych informacjach o technice i gatunkach. Istnieją filmy instruktażowe i miejsca, do których warto się wybrać, które są idealne na rodzinne wyprawy na ryby lub przedstawianie faktów dotyczących ryb dla dzieci.

  • Pogoda pod ziemią, www.wunderground.comjest jednym z moich ulubionych zasobów pogodowych. Ma ogromną ilość danych rozproszonych w jednym pulpicie nawigacyjnym. Od raportów dziennych, godzinowych i tygodniowych, po wschody i zachody słońca, fazy księżyca i trendy historyczne — wszystko w jednym miejscu. Szeroka gama witryn do zgłaszania ułatwia, jeśli jesteś w ruchu, a jeśli masz nawyk, możesz również dostosować swoje współrzędne.

  • Pływy słonowodne, www.saltwatertides.comoferuje 2500 lokalizacji, w których wędkarze przybrzeżni mogą uzyskać prognozy pływów. Reprezentowane są stany przybrzeżne od Maine po stan Waszyngton, aw każdym regionie jest również wiele określonych obszarów. Możesz wybierać między pojedynczymi osobnikami w ciągu 14 dni i uzyskiwać informacje o przypływach nawet z rocznym wyprzedzeniem (przydatne przy planowaniu rodzinnych wakacji wędkarskich). Dwa razy dziennie otrzymasz prognozy przypływu i odpływu, średnią wysokość przypływu, wschody i zachody słońca oraz fazy księżyca.

  • RybaMózg, www.fishbrain.comto cyfrowy sposób na ulepszanie i udostępnianie swoich połowów. Jest to aplikacja, która pozwala pokazać, co chcesz, od zdjęć swoich połowów po sprzęt przyzwyczajony do warunków pogodowych. Możesz także śledzić wędkarzy w obszarach, w których łowisz, aby zobaczyć, jak sobie radzą, i przestudiować bazy danych budynków, które pomogą ci dowiedzieć się, czego robić więcej (a czego robić mniej). Dowiedz się między innymi o kierunku wiatru, ciśnieniu powietrza, temperaturze wody, aby zmieścić więcej ryb w łodzi. Wędkarstwo miejskie i pozarolnicze są prezentowane w równym stopniu.

Jakie są Twoje ulubione zasoby cyfrowe dotyczące wędkarstwa i żeglarstwa?


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing fundacji Recreational Boating and Fishing Foundation. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *