Raport wędkarski

Śledzę raporty wędkarskie nie tylko ze źródeł lokalnych, ale także z całego kraju. Kiedy podróżuję, mam zamiar łowić ryby, gdy tam będę. To jest po prostu zrozumiałe. I jest wielu dostawców aktualnych informacji o połowach, od zewnętrznych sekcji lokalnych gazet po zasoby raportów stanowych na stronie internetowej Take Me Fishing.

Państwa mogą nawet oferować przesyłanie elektronicznych cotygodniowych raportów połowowych. Na przykład otrzymuję raporty od Michigan oraz Oklahomapośród innych. Mogę mieć oko na wiosenne możliwości połowowe Oklahomy, takie jak białe okonie biegnące w potokach, tarło crappie w płytkich zaroślach, a nawet niezwykłe łowisko wiosłonosa.

W miarę nagrzewania się wody przez cały sezon łowienie się zmienia. Gorące przynęty, przynęty, lokalizacje i głębokości zmieniają się, gdy wiele ryb przechodzi do lub z tarła. Jeśli śledzisz doniesienia z południa na północ, możesz przewidzieć, że to, co dzieje się teraz w Teksasie, może wydarzyć się w Kansas za kilka tygodni. Albo dłużej, w przypadku bardziej północnych stanów. Jeziora w Pensylwanii wciąż próbują zrzucić 20 cali lodu.

Po przybyciu do stanu możesz znaleźć wydrukowane raporty wędkarskie dla gości, ale nie pozwól, aby to była jedyna informacja o połowach. Przypominam sobie, że czytałem raport wędkarski jednego z takich gości na temat jezior w Górach Żółwi w Północnej Dakocie. Jedno jezioro wspomniało tylko, że ma „zdrową populację byków”. Tego lata odkryłem, że „jezioro bullhead” było jednym z najlepszych jezior szczupakowych w regionie. Albo nikt o tym nie wiedział, albo nikt nie chciał udostępniać tych informacji. Jak powiedział kiedyś pewien mądry człowiek: „Ufaj, ale sprawdzaj”.

Skąd bierzesz raporty z połowów?


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *