Punkt bez powrotu: sprawdź swoje hooki.

Jestem hazardzistą na pół etatu. Zakładając, że uda mi się złapać masywnego basa małogębowego, rzuciłem się do rzeki Allegheny w Pensylwanii, a nawet „podbiłem stawkę”, puszczając przynętę i uderzając o skały. Ale skały są twarde na haczykach i szanse na udane zacięcie gwałtownie spadają, jeśli haczyk nie jest ostry i mocny.

Sprawdź swoje haczyki pod kątem tych 3 cech:

Tępy punkt zaczepienia. Jest to często pomijane. Porównaj czubek przynęty świeżo wyjętej z opakowania z przynętami „idź do” w pudełku, ostrożnie dotykając czubka kciukiem. Są szanse, że zauważysz dużą różnicę. Ostrzałka do haków to mądra inwestycja, ale tylko wtedy, gdy jest używana.

Zardzewiałe haczyki. Jeśli złapie Cię deszcz lub przypadkowo upuścisz torbę wędkarską podczas przekraczania strumienia, upewnij się, że przynęty wyschną przed zamknięciem pokrywy i nieużywaniem ich przez kilka tygodni. Ponadto haczyki mogą zacząć rdzewieć, jeśli pozostawisz na haku trochę miękkiego plastiku na zimę. Jeśli odkryję zardzewiały haczyk na jigu, odetnę haczyk, ale nadal będę używał główki jako ciężarka, być może za pomocą zestawu drop-shot.

Zmęczone haki. Wiele haczyków drucianych pozwoli ci wrócić do formy po powrocie z zaczepu. Jednak z każdym zakrętem ten metal słabnie. W przypadku mniejszych ryb, takich jak bluegill, crappie czy żółty okoń, haczyk prawdopodobnie nie złamie się po kilku prostowaniach. Jeśli jednak w okolicy są większe ryby, być może nadszedł czas, aby wymienić haczyk.

Ile ryb przegapiłeś z powodu haczyka, który się złamał lub był tępy?

Udostępnij ten post swoim znajomym, aby oni również mogli skuteczniej łowić! I przypomnij im o odnowieniu lub zdobyciu licencji wędkarskiej przed wyjściem na wodę!


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *