Psy łodziowe

Nie zostawiasz swojego najlepszego przyjaciela w domu, kiedy wybierasz się nad wodę, prawda? Cóż, jeśli jeden z twoich najlepszych przyjaciół jest psem, dlaczego miałbyś zostawiać go w domu? Dla wielu odpowiedź jest prosta: nie.

Fin

Każdy pies, który uwielbia pływać, chętnie zamieni swój status zwykłego szczura lądowego na dzień spędzony na wodzie. Labrador i golden retriever chętnie dołączą do Ciebie na Twojej łodzi. Doskonałym przykładem retrievera jest Finn, Nova Scotia Duck Tolling Retriever Stephanie Vatalaro. Finn absolutnie uwielbia wypływać na rodzinną łódź nie tylko dlatego, że bryza go chłodzi, ale także dlatego, że kocha wodę. Istnieje jednak kilka ważnych kwestii. Według Stephanie „mój mąż Michael i ja nie łowimy, kiedy mamy Finna na pokładzie. Ilekroć wobler lub przynęta uderza w wodę, Finn ma ochotę wskoczyć do wody i ją wyciągnąć”. Aby trochę poćwiczyć na łodzi, Stephanie i Michael zbudowali Finnowi rampę, aby pies mógł z łatwością wspiąć się na pokład po kąpieli. Rzucą mu piłkę do odzyskania, a kiedy Finn wróci do łodzi, skorzysta z rampy, aby ułatwić sobie dostęp. Sprawdź to.

Brittona

Innym wędkarzem, który uwielbia zabierać swoje psy na łódź, jest Britton Riddle z Charleston w Karolinie Południowej. Britton często pływa po zatoczkach Charleston ze swoim Boykin Spanielem, Banksem. Oto zdjęcie ich dwojga z powrotem w doku po łowieniu ryb w ulewie. Wygląda na to, że Britton miał trudności z nakłonieniem niektórych swoich kumpli wędkarskich do wypłynięcia na wodę; Z drugiej strony Banks nie cofnął się przed perspektywą zamoczenia i uwiarygodnia uchwyt najlepszego przyjaciela człowieka. Tutaj tylko drobna uwaga: wygląda na to, że przyjaciele Brittona przegapili kilka dobrych karmazynów z Karoliny. Mam nadzieję, że mieli dobry sen.

Hałaśliwy

Istnieją pewne środki ostrożności dotyczące posiadania psa na pokładzie. Najpierw musisz upewnić się, że mają dużo świeżej wody i zacieniony obszar, aby się nie przegrzały. Następnie upewnij się, że cały sprzęt wędkarski jest przechowywany poza ich zasięgiem, a każdy, kto rzuca, jest świadomy faktu, że na pokładzie jest pies. Kolejna rzecz, przystanek lub dwa, aby mogli rozprostować nogi i ulżyć sobie, to absolutna konieczność. Wreszcie, jeśli twój pies lubi wodę, ale wciąż próbuje znaleźć swoje „płetwy”, że tak powiem, kup mu kamizelkę ratunkową dla psa, taką jak tutaj Rowdy. Rowdy, bokser, kocha wodę. Z pomocą kamizelki ratunkowej był w stanie przyzwyczaić się do wody i nauczyć pływać.

Fido

Biorąc to wszystko pod uwagę, niektóre psy po prostu nie lubią dnia spędzonego na wodzie. Jeśli twój jest napięty lub podatny na nerwowość, najlepiej zostaw go w domu. Zabranie psa na pokład nie powinno być stresujące ani rozpraszać ani Ciebie, ani Twojego psa. Wprowadź je w młodym wieku, a jeśli będą pasować, przekonasz się, że dodadzą nowy wymiar Twojemu dniu na wodzie. W końcu są twoimi najlepszymi przyjaciółmi.


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing fundacji Recreational Boating and Fishing Foundation. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *