Przypony z zakraplaczem do słonej wody

Przypony z zakraplaczem są standardową procedurą operacyjną dla pstrągów, ale są stosunkowo rzadkie w soli. Ten fakt zawsze mnie zaskakuje, zwłaszcza że w wodzie jest tak wiele różnych rodzajów przynęt. Kwestia ta została zilustrowana zeszłej jesieni, kiedy stado dużych błękitnopłetwych i pasiastych basów wypchnęło na brzeg dziewięć różnych rodzajów przynęt. Używanie zestawu z zakraplaczem pomaga wędkarzom znaleźć przynętę, której chcą ryby, aby mogli zabrać się za łowienie.

A-3-Fly-Rig-gotowy do łowienia

Przypony kroplowe umożliwiają wędkarzom dodanie wielu much do ich przyponu. To prosty proces, który pojawia się, gdy już budujesz lidera. Tradycyjni wędkarze mogą również dodać muchę do swojej woblera, stickbait lub crankbait. Potrzebujesz przekonania? Tony Stetzo złapał 73-funtowego pasiastego basa, który był rekordem świata z 1981 roku na muchę zakraplaczem przed wtyczką.

Oto najłatwiejszy sposób na zbudowanie zestawu z kroplomierzem na trzy muchy.

  1. Weź odcinek o długości trzech stóp z 30-funtowego monofilamentu. Zawiąż pętlę chirurga na jednym końcu, a ten koniec połączy przypon z pętlą linki muchowej.

  2. Dodaj odcinek o długości trzech stóp z 20-funtowego monofilamentu jako podziałkę. Połącz te dwa węzłem chirurga pięciu obrotów. Użyj dużo materiału i pozostaw końcówkę o długości około ośmiu do dziesięciu cali.

  3. Dodaj odcinek o długości trzech stóp z 10-funtowego monofilamentu jako końcówki. Połącz te dwa węzłem chirurga pięciu obrotów. Użyj dużo materiału i pozostaw końcówkę o długości około ośmiu do dziesięciu cali.

Przymocuj rozporek do końcówek metek za pomocą ulepszonego węzła Cinch lub pętli chirurga i pamiętaj, aby zawiązać go z tyłu metki, który jest skierowany z dala od wędki. Będziesz miał mniej złamań. Przytnij pozostały koniec tagu.

Małe-średnie-i-duże

Na zakraplacze zawiązuję mniejsze muchy imitujące srebrzystoboki, małże, krewetki czy dobijaki. Moja mucha point jest zawsze największa i imituje śledzie, karczmę, czy menhadena. Jeśli duża mucha zwabi dużą rybę, mam dość siły, by wsadzić ją do kajaka.

Uwielbiam prostotę projektu, szczególnie jeśli używam cięższej żyłki, łowię nocą lub pracuję zimnymi palcami podczas chłodu na początku i pod koniec sezonu. Preferuję sztywniejsze materiały przyponowe, aby zachować dystans między muchą a przyponem.

przypony-wedkarskie-Angela-Keer.199x300.jpg

W tym sezonie nie spędzaj tyle czasu na próbach zidentyfikowania przynęty w oceanie. Zamiast tego przekręć kilka zestawów z zakraplaczem. Dowód jest w puddingu, a dostaniesz więcej połączeń.


Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing fundacji Recreational Boating and Fishing Foundation. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *