Przypony do połowu przydennego, których możesz użyć, aby złowić więcej ryb

Zestawy do połowu przydennego mogą być bardzo wydajne dla wielu gatunków ryb o każdej porze roku. Tak, to właśnie tam czai się większość zaczepów, ale także wiele mniej aktywnych ryb zimą. W upalne lato ryby mogą opaść w głębsze obszary, aby uzyskać chłodniejszą wodę. We wszystkich innych przypadkach strefa bentosowa jest ciągłym źródłem zdobyczy, takich jak raki i inne bezkręgowce, jeśli jest wystarczająco dużo tlenu i nie ma zbyt dużo mułu. Łowienie przy dnie to nie tylko sumy i karpie. Gatunki takie jak okoń, żółty okoń i pstrąg można łowić również na zestaw z prawym dnem.

Drop shot jest jednym z najlepszych zestawów do łowienia z dna, zdolnym do dosięgnięcia i drażnienia bassów wielkogębowych i małogębowych na głębszych wodach, a nawet jest używany na płytszych obszarach przez niektórych profesjonalnych wędkarzy, takich jak Aaron Martens. W tym zestawie obciążnik ma kształt łzy i jest wiązany na końcu żyłki, tak że haczyk i zwykle miękka plastikowa przynęta lub robak w kształcie rybki faktycznie zawieszają się kilka cali nad dnem.

Kluczem do łowienia z tego zestawu do połowu z dna słodkowodnego jest utrzymywanie go w kontakcie z dnem. Wystarczy lekkie poruszenie szczytówką wędki. Inni próbują utrzymać miękki plastik nieruchomo, gdy łódź się kołysze. Ukąszenie ryby opisał gospodarz programu łowienia okoni, Mark Zonajako „bzdurny”. Twierdzi, że może czuć się „jakbyś zaczepił mokrą skarpetkę”. Tego typu przynęty denne nie są ćwiczone ze względu na siłę uderzenia; jest zatrudniony po prostu dlatego, że działa.

Przypony Texas i Carolina są popularnymi przyponami do połowu przydennego ogromnych bassów wielkogębowych. W przypadku platformy Texas ciężar pocisku jest na haku; z przyponem Carolina, krętlik i koralik są używane do oddzielenia wagi pocisku około 18 cali od dużego miękkiego plastikowego robaka. Wyrzuć, pozwól mu uderzyć o dno, a następnie przeciągnij go powoli po dnie, aż poczujesz uderzenie. Następnie upuść szczytówkę wędki na sekundę lub dwie i mocno zamocuj haczyk.

Najlepsze przypony do łowienia z dna często są po prostu uzależnione od odpowiedniej wagi śrutu. Jeśli chcesz wybrać najlepsze zestawy do łowienia pstrągów przy dnie, zacznij od małych, dodawaj po trochu i dostosuj odległość od muchy lub przynęty, aby uzyskać prezentację w odpowiedniej strefie podczas dryfu. Podoba mi się zdejmowany typ dzielonego śrutu, ale pamiętaj, że zestaw przedłużonych zakładek wagi dzielonego śrutu może zwisać nieco bardziej na dole niż standardowy, okrągły gładki typ. W zależności od wielkości podłoża żwirowego i przepływu wody może to nie być złe.

Jest też kilka świetnych przynęt do łowienia z dna. Ciężkie jigi w połączeniu z kawałkiem miękkiego plastiku, który przypomina raki, są podskakiwane wzdłuż dna, kusząc dużym basem. Grube, ciężkie wahadłówki do jigowania trzepoczą głęboko, by dotrzeć do pasiastych basów i pstrągów jeziornych. Małe, ale szybko tonące błystki ogonowe dobrze sprawdzają się w przypadku głębokiego crappie późnym latem. I oczywiście są korki do nurkowania z długimi wargami. Wykonaj daleki rzut, a następnie zakręć nim i wbij tę wargę w dno, uderzając w kamienie i drewno, aby wydobyć ciosy. To znaczy, jeśli twoja licencja wędkarska jest oczywiście aktualna.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *