Przynęta do łowienia pod lodem: które robaki działają najlepiej?

Szukasz wskazówek dotyczących łowienia pod lodem, które pomogą Ci wybrać najlepsze naturalne przynęty? Nie martw się, jeśli chodzi o ustalenie, które robaki wykonają najskuteczniejszą robotę wabiąc twoją słodkowodną kopalnię, mamy cię w zasięgu ręki. Chociaż trzy z tych przynęt do łowienia pod lodem są technicznie uważane za larwy owadów, w przeciwieństwie do rzeczywistych robaków (wyjątek stanowią czerwone wigglery), każda z nich działa dobrze, gdy stosuje się różne techniki łowienia pod lodem.

Motylki

Znane również jako tebro worms, butterworms są jedną z najpopularniejszych przynęt, których można używać podczas łowienia pstrąga tęczowego pod lodem. Jednak jedną ze wskazówek dotyczących łowienia pod lodem, o której musisz pamiętać, jest to, że robale mleczne będą działać najlepiej, gdy są utrzymywane w stanie suchym i żywym. Aby utrzymać je przy życiu, przechowuj je w trocinach. Kiedy będziesz gotowy do łowienia, po prostu przymocuj kilka motyli na haczyku łyżki, wrzuć je do swojej dziury do łowienia pod lodem i zacznij jigować. Nie zapomnij od czasu do czasu zatrzymać się, aby ryba mogła złapać twoją przynętę.

Waxworms

Trafnie nazwane, ponieważ żywią się woskiem pszczelim, woskowiny są larwami ćmy pszczelej i są dobrymi naturalnymi przynętami do stosowania podczas łowienia pod lodem błękitnoskrzeli, crappie lub samogłów. Do przechowywania woskowiny najlepiej użyć małego pojemnika wypełnionego trocinami i przechowywać je w lodówce. Możesz łowić lodem za pomocą woskowiny, używając haczyka nr 6 pod spławikiem lub możesz użyć ich do zarzucenia małych łez lub jigów rurowych. Waxworms zmiękną i zaczną spadać z haczyka po kilku kroplach, więc często zmieniaj przynętę.

Kolce

Kolce to larwy much lub robaki. Ze względu na bardzo małe rozmiary tych naturalnych przynęt do łowienia pod lodem, są one szczególnie przydatne do łowienia panfish z małymi gębami, takich jak crappie czy okoń. Kolce mogą być nieco trudne do założenia na haczyk ze względu na ich mały rozmiar, ale ponieważ nie są tak miękkie jak woskowiny lub robaki mleczne, trzymają się nieco lepiej. Jeśli ryby nie łowią większych naturalnych przynęt, warto spróbować kolców. Kolce to kolejna naturalna przynęta do łowienia pod lodem, którą należy przechowywać w hermetycznej torbie do przechowywania lub pojemniku wewnątrz lodówki.

Czerwone Wigglery

Podczas łowienia w chłodne dni wystarczy uchwycić zaledwie kilka centymetrów czerwonego wigglera, nawlekając go na haczyk lub główkę jigową. Kluczem do sukcesu jest aktywne poruszanie się czerwonych wigglerów, zapobiegając ich zamarzaniu. Czerwone wigglery najlepiej sprawdzą się, gdy celujesz w sandacza lub pstrąga, ale podczas zimowych miesięcy wydają się za dużo dla panfisha.

Zdając sobie sprawę, że nie wszyscy w domu mogą być zainteresowani przechowywaniem naturalnych przynęt w rodzinnej lodówce, zawsze możesz użyć mini lodówki i zamiast tego przechowywać przynęty w garażu. Skorzystaj z tych wskazówek dotyczących łowienia pod lodem, dotyczących naturalnych przynęt, które pomogą Ci złowić więcej ryb tej zimy. Zanim wyruszysz na twardą wodę, upewnij się, że masz aktualną licencję wędkarską, zapoznałeś się z lokalnymi przepisami wędkarskimi i znasz wytyczne dotyczące bezpieczeństwa łowienia pod lodem.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *