Przygotuj się na plusk

Schodzimy z czegoś, co wydaje się niekończącą się zimą, a nawet tradycyjnie tropikalne regiony odczuwają niskie temperatury, jeśli nie śnieg. Niezależnie od tego wkrótce nadejdzie wiosna, a to oznacza, że ​​nadszedł czas, aby przygotować łódź na wodę. Oto kilka punktów kontrolnych do rozważenia.

Odmroź swój silnik. Problemy z olejem są główną przyczyną problemów z silnikiem, więc zacznij od tego. Jeśli nie przygotowałeś łodzi do warunków zimowych, wymień olej silnikowy, filtr i jednostkę dolną.
Sprawdź swój układ paliwowy. Poszukaj wycieków lub pęknięć w wężach, które powstały z niskich temperatur. Czego szukać: miękkich, łamliwych lub pękniętych węży i ​​wymienić w razie potrzeby. Upewnij się, że układy wydechowe i wentylacyjne również działają prawidłowo. Wymień pompy wody, które mają więcej niż dwa lata.

Płyny. Po zużyciu oleju sprawdź wspomaganie kierownicy, zbiorniki wspomagania trymowania i płyn chłodzący.
śmigła. Sprawdź śmigła pod kątem pęknięć, wżerów lub wgnieceń. Jeśli można je naprawić, zrób to, a jeśli nie, wymień. Sprawdź także zawleczki i łożyska mocujące śmigło. Nasmaruj wał napędowy i dokręć zgodnie ze specyfikacją.

kadłuby. Poszukaj pęcherzy lub pęknięć, a jeśli twoja łódź była na podnośnikach, poszukaj zniekształceń. Wyczyść środkiem do czyszczenia kadłuba i nałóż świeżą warstwę wosku lub farby do dna.

Elektronika. Usuń wszystkie zaciski i wyczyść szczotką drucianą, aby poprawić punkty styku. Jeśli są skorodowane, wymień. Naładuj baterię i upewnij się, że nadal utrzymuje ładunek.

Pasy i kable. Podobnie jak węże, paski i kable mogą z czasem ulec zniszczeniu. Upewnij się, że są szczelne i że nie ma pęknięć. Jeśli widzisz dużo czerni w pobliżu kół pasowych, bądź zaniepokojony. Sprawdź linki kierownicy, przepustnicy i zmiany biegów i upewnij się, że są odpowiednio naciągnięte i płynne.

Podłącz łódź do ciężarówki i sprawdź sygnały nawigacyjne. Sprawdź także śruby w kształcie litery U, które trzymają prycze i smarują rolki.

Odpal to. Dodaj uszy królika podłączone do węża i zakręć silnikiem zaburtowym. Napełnij nowym gazem.
Sprawdź cały sprzęt bezpieczeństwa, taki jak kotwice, flary, radia i PFD.

Już niedługo zima zagości w naszym lusterku wstecznym, a przygotowując nasze łodzie do sezonu, będziemy się świetnie bawić na wodzie. Nie mogę się doczekać!


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing Fundacji Recreational Boating and Fishing. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *