Przydatne informacje dotyczące połowów łososia w Oregonie tego lata

Jeśli mieszkasz w pobliżu lub podróżujesz do północno-zachodniego Pacyfiku, możesz chcieć sprawdzić połowy łososia w Oregonie. Według Departamentu Ryb i Dzikiej Przyrody stanu Oregon prognozy dotyczące połowów łososia w Oregonie powinny być tak samo silne jak w poprzednich latach. Populacje łososia są monitorowane na kilka sposobów, w tym liczenie ryb na wielu stacjach, takich jak pod tamami przy przepławkach dla ryb.

Kiedy łowisz łososie w Oregonie (lub gdziekolwiek indziej) przeczytaj regulamin! W poszczególnych obszarach obowiązują różne zasady i przepisy. Na przykład łososia Chinook można trzymać tylko z przyciętą płetwą tłuszczową, jeśli łowi się w rejonie zatoki Nestucca i Tillamook. Płetwa tłuszczowa to mała płetwa umieszczona za płetwą grzbietową. Łososie Chinook i Coho zaczynają pojawiać się w pobliżu wybrzeża późnym latem. W zależności od miejsca połowu łososia w Oregonie o różnych porach roku rozpoczynają się różne rejsy.

Choć technicznie nie są to łososie, steelhead są bardzo podobne i bardzo cenione przez wędkarzy zainteresowanych łowieniem ryb w Oregonie. Z ich dużym stalowym wyglądem, nowicjusze będą musieli nauczyć się rozpoznawać różnice między stalogłowymi (które są pstrągiem tęczowym, które migrują do i ze strumieni) a gatunkiem łososia. Na przykład wnętrze pyska łososia Chinook i Coho jest czarne.

Oczekuje się, że szczytem akcji będą czerwiec i lipiec, a presja wędkarska jest „ograniczona”. Dzięki dostosowaniu technik, steelhead można łowić przez cały rok. Mała łódź może zwiększyć dostęp do wody, zwłaszcza latem. Zwróć szczególną uwagę na poziom wody podczas podejmowania decyzji, kiedy i gdzie łowić. Dobre przepływy sprawiają, że ryby są aktywne, ale zmętnienie po spływie sztormowym może utrudnić łowienie.

Kiedy wybierasz się na łososia, kolory przynęt różnią się znacznie w zależności od przepływu wody i lokalizacji, więc nie bój się poprosić o informacje w lokalnym sklepie z przynętami, a gdy już tam będziesz, możesz kupić przewodnik wędkarski Portland w stanie Oregon. Zawsze powinieneś mieć dostępne wzory jaj lub przynęty. Błystki obrotowe, wędkarstwo muchowe, łowienie z dryfem bobberem i niektóre woblery mogą być bardzo skuteczne o różnych porach roku.

Uwaga: Oregon Department of Fish and Wildlife ostrzega, że ​​chociaż licencje można kupić online, wędkarze nadal potrzebują oficjalnej licencji, aby dotrzeć pocztą. W przeciwnym razie wędkarze łososia z Oregonu muszą odwiedzić autoryzowany sprzedawca licencji. Więcej informacji na temat pływania łódką i wędkowania znajdziesz w Oregon.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *