Przewodnik po plażach i nie tylko

Gulf Coast na Florydzie to raj dla żeglarzy, gdzie 770 mil linii brzegowej obejmuje ciepłe subtropikalne wody Zatoki Meksykańskiej. Skieruj łuk na południowo-zachodnie wybrzeże i odkryj nadmorskie miasto Sarasota na Florydzie, znane z dziewiczych plaż i znakomitego stylu życia łodzi na Florydzie. Nie musisz jechać daleko, aby dowiedzieć się, gdzie pływać w Sarasocie, tutaj omawiamy najlepsze.

Wyspa Puszki Piwa (Klucz Sosnowy)

Wyspa puszki z piwem w kształcie haka rozciąga się na północnym krańcu Longboat Key i obejmuje niezagospodarowany odcinek białej, piaszczystej plaży. Krzywizna wyspy pozwala łodziom zakotwiczyć w spokojniejszych wodach, chronionych przed wiatrem i nadchodzącymi falami zatoki. To sprawia, że ​​jest to jedno z najpopularniejszych miejsc do pływania łodzią w Sarasocie. Zawieś hamak na jednym z wielu powalonych drzew lub zrelaksuj się na pływaku w akwamarynowych wodach.

Plaża Lido Key

Plaża Lido Key to świetne miejsce do zjeżdżania łodzią po piasku. Ci, którzy wiedzą, gdzie pływać w Sarasocie, zgodzą się, że nie wszystkie plaże są przyjazne dla łodzi. Plaża Lido Key tworzy punkt na południowym krańcu wyspy, a następnie ciągnie się wzdłuż tylnej strony wyspy, tworząc bezpieczną przystań przed wzburzonymi wodami. Jest mniej zaludniona niż słynna na całym świecie plaża Siesta Key, ale równie malownicza.

Miasto Wyspa

Położona na północnym krańcu Lido Key, City Island to mała wyspa znana z atrakcji klejnotów koronnych, Mote Marine Laboratory & Aquarium. Zacumuj w jednej z dwóch nadbrzeżnych restauracji i przejdź do akwarium lub pobliskiego rezerwatu ptaków morskich. Podejdź bliżej i osobiście z gatunkami morskimi lub przespaceruj się po namorzynach na deptaku Ken Thompson Park. Nie ma tu piaszczystych plaż, ale rodzina pokocha przyrodę i lokalne gatunki morskie.

Poznaj Intracoal Waterway

Wyspy barierowe, które znajdują się na wybrzeżu, są oddzielone od kontynentalnej Florydy kanałem wodnym zwanym Intracoastal Waterway (ICW). ICW jest skomplikowanym zbiornikiem wodnym, który oferuje ekscytujące możliwości obserwowania rodzimej przyrody, odkrywania śródlądowych dróg wodnych, ujścia ryb namorzynowych, nurkowania na trawiastych równinach, piknikowania na mieliźnie, zbierania muszli na wyspach lub zwiedzania wartych wiele milionów dolarów rezydencji.

Jadalnia w porcie

Decydując, gdzie płynąć łodzią w Sarasocie, weź pod uwagę niekończące się opcje gastronomiczne z dostępem do łodzi, aby poprawić swoje wrażenia z żeglarstwa. Ucieknij przed słońcem i zregeneruj się na kilka godzin, delektując się zimnym orzeźwieniem, świeżymi daniami z Florydy i wspaniałymi widokami na nabrzeże Sarasota Bay.

Wiele pięknych miejsc do pływania łodzią w Sarasocie oferuje światowej klasy opcje na następne miejsce. Planując podróż, sprawdź naszą stronę dotyczącą żeglarstwa na Florydzie i skorzystaj z naszej interaktywnej mapy, aby znaleźć rampy dla łodzi i mariny.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *