Przełamywać lody

Czy jesteś zainteresowany wędkarstwem pod lodem?

W wielu rejonach północy na pokrytych lodem jeziorach pojawiają się małe figurki, często z chatami. Chociaż zwykle nie zbliżam się do nieznajomych, pociąga mnie każdy, kto trzyma wędkę. A zdecydowana większość moich nowych znajomych lubi rozmawiać o wędkowaniu.

Czy ci wędkarze pod lodem są inni? Czy byłbym intruzem, jakbym wszedł do czyjegoś obozu, czy też byłoby to tak, jakbym mijał innego wędkarza z brzegu?

Zapytałem Tima Johnstona, miejscowego rybaka pod lodem, o ten problem z przystępnością.

„Większość facetów nie ma żadnego problemu z rozmową z innymi facetami. Rozmawiamy z wieloma ludźmi na lodzie. Dodał jednak, że podczas łowienia wędkarze starają się szanować nawzajem swoją przestrzeń.

Aby odnieść sukces w jakimkolwiek typie łowienia, często potrzeba trochę czasu na zwiad i spędzenie czasu na wodzie. Odwiedź odpowiedniego wędkarza podlodowego, a być może dowiesz się kilku rzeczy.

  1. Na przykład, jako początkujący wędkarz podlodowy, zawsze zauważam nowe ustawienia, organizację, sprzęt lub sprzęt.
    Uchwyty platformowe do łowienia pod lodem

  2. Możesz rozpocząć konwersację, pytając o grubość i stan lodu.
    Łowienie LoduPraca Stopy

  3. A jeśli masz szczęście, mogą nawet podzielić się swoją techniką, taką jak jaka przynęta lub przynęta, jaka głębokość i jak to robią.

Zauważyłem, że kilku wędkarzy dawało swoim rybkom trochę więcej akcji, co kilka minut szturchając linkę izolowanym butem. Jeden kolega pozwolił mi nawet sfotografować tę technikę, która pozwala trzymać zimne ręce w kieszeniach i nie musieć się schylać. Uśmiechnął się i powiedział: „Zwykle nie lubię zdradzać sekretów”.

Nawet jeśli nie masz jeszcze styczności z wędkarstwem podlodowym, polecam chwycić za knagi lodowe i polarne szpikulce do lodu i wybrać się na powolny spacer po naprawdę twardej wodzie. Może to być nawet dobra okazja, aby wypróbować swój nowy żart „to nie moja wina”. Albo nie.


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *