Przegląd zimowej ochrony ryb

Tylko dlatego, że teraz jest zimno, nie oznacza to, że przestajesz łowić ryby. Co zaskakujące, niektóre północne części kraju nie mogły się doczekać łowienia ryb przez grubą warstwę litego lodu. Ryby, choć teraz ociężałe, nadal gryzą, nawet w najniższych temperaturach w roku. Musisz tylko dostosować swoje techniki i sprzęt wędkarski. Kiedy już łowimy ryby zimą, nadal musimy pamiętać, jak najlepiej zachować łowisko na przyszłość.

Na przykład podczas łowienia pod lodem na zimno istnieje wiele wskazówek, które pomogą wędkarzom zachować ciepło i bezpieczeństwo. Ryby wymagają szczególnej uwagi również podczas naprawdę niskich temperatur. Skrzela i oczy ryb mogą zamarznąć w ciągu kilku sekund wystawienia na działanie zimnego powietrza. Jeśli planujesz wypuścić ryby, trzymaj je wilgotne, miej odpowiednie narzędzia i pracuj szybko.

Zwróć uwagę na zestaw haków. Ugryzienia w zimnej wodzie mają tendencję do bycia znacznie bardziej miękkimi. W rzeczywistości możesz po prostu zacząć odczuwać wagę na końcu linii. Wczesne ustawienie haka utrzymuje hak blisko krawędzi ust. Jeśli używasz tip-upów, rozważ technikę haczyka na okrągło.

Nie zapomnij przestrzegać przepisów. Tylko dlatego, że ryba mogła zostać złowiona w ekstremalnie zimnych warunkach, obowiązują te same ograniczenia dotyczące rozmiaru. Niedawno przeczytałem raport, że dwa 50-calowe muskie zostały złapane przez lód na lokalnym jeziorze. Obie ryby zostały wypuszczone. Nie tylko ktoś inny może doświadczyć niesamowitej ryby, ale te najlepsze drapieżniki wykonują swoją pracę, chroniąc ryby takie jak crappie przed karłowatością.

Dopóki moja rodzina nie znajdzie czasu na wakacje, aby udać się na południe i uciec od zimna, wykorzystamy to jak najlepiej. Wędkarstwo zimowe może być wspaniałe, o ile zachowasz dodatkowe środki ostrożności dla siebie i ryb.

Mam nadzieję, że wszyscy znaleźli bon podarunkowy na licencję wędkarską 2017 w swojej pończochach!


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *