Przegląd Dnia Otwartego

Kilka ulewnych deszczy sprawiło, że wiele większych strumieni nie nadawało się do połowów w dniu otwarcia w zachodniej Pensylwanii. W rzeczywistości nasz pierwotny plan odwiedzenia miejsca położonego 75 mil na północny wschód został anulowany. Jednak mój syn Luke (10 lat) marzył o tym dniu od „1 roku, 8 miesięcy i 19 dni”, więc wybraliśmy się nad mały strumyk w pobliżu Emlenton w Pensylwanii.

Polecono nam przynętę Power Bait, która przypomina jaskrawo zabarwioną kulkę ciasta i Luke złowił dwa 12-calowe pstrągi tęczowe w około 3 minuty. Po wypuszczeniu drugiej odłożył wędkę i wykonał „radosny taniec” na brzegu, po czym wznowił łowienie.

Nie mogliśmy zobaczyć ryb w wysokiej, mętnej wodzie, ale graliśmy na przeczuciach ich lokalizacji w strumieniu, dostosowując ilość dzielonego śrutu kilka cali nad Powerbaitem, aby utrzymać kontakt z dnem, ale bez zaczepiania. Kiedy wielki trafił, Luke zaniemówił, ale zobaczyłem, jak jego lekki spinning wygina się i uderza ogonem, więc pobiegłem, by złapać siatkę.

Moje jedyne miejsce do łowienia ryb znajdowało się pod prądem. Prąd pchnął worek, a ja bawiłem się siecią i prawie zgubiłem jego rybę. Szybki pomiar w sieci to 20,5”, ale mogło być ciut dłuższe. Hej, liczy się każdy centymetr. Trzymał go przez kilka zdjęć, wypuścił, a kiedy patrzył, jak odpływa, usłyszałem, jak mówi: „Dziękuję, rybko”.

Przez następne 15 minut po prostu siedzieliśmy nad strumieniem w oszołomieniu, „przetwarzając”, jak powiedział.

Ekologiczna replika firmy Mount This Fish Co. została zamówiona i mam nadzieję, że dotrze na czas na jego urodziny za kilka tygodni.

Daliśmy „Otwarcie Dnia Pstrąga” dwa kciuki w górę! Jak minął Twój „Dzień Otwarty”?


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *