Przeczytaj Znaki

Odnoszący sukcesy wędkarze rozwiązują zagadki. Czerpią wskazówki z natury przy wyborze przynęty, na przykład wędkarze muchowi „dopasowują właz” podczas pojawiania się owadów wodnych. Aby zlokalizować ryby, wielu wędkarzy obserwuje aktywność ptaków, takich jak mewy żerujące na dużych ławicach przynęt. Ale wędkarze muszą również zwracać uwagę na wszelkie faktycznie wydrukowane, wywieszone znaki.

Na co dziesiątym przydrożnym drzewie przypięty jest kwiat stanu Pensylwania, żółty znak „Wysłano, własność prywatna”. Bliższa inspekcja wokół strumieni może również ujawnić białe znaki, informujące coś o tym, że strumień jest wyznaczony jako woda pstrągowa, a właściciel gruntu zezwala wędkarzom na łowienie. Zgodnie z przepisami dotyczącymi pstrągów w Pensylwanii „zatwierdzone wody pstrągowe” mają „znaczne części otwarte dla połowów publicznych”. Nie możesz jednak przechodzić przez obszar „Zakaz wstępu”, aby uzyskać do niego dostęp.

Chociaż wciąż poznaję tereny właścicieli ziemskich, wolę wiedzieć, że mój dostęp jest mile widziany. Jednym z moich ulubionych znaków w tym regionie jest biały znak z napisem „Wędkowanie dozwolone! Tylko wejdź!” Znalazłem nawet zielony znak przypominający wędkarzom o łapaniu i wypuszczaniu, aby zwiększyć szanse dla dzieci.

Oto pięć wskazówek dotyczących dostępu do łowisk:

1) Tereny wokół mostów często zapewniają dostęp do strumieni. Uważaj na znaki w tych obszarach, aby wiedzieć, czy musisz kontynuować jazdę.

2) Jeśli właściciel gruntu wyraża zgodę na łowienie ryb, zapytaj o preferowane miejsca do parkowania. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to zablokować podjazd.

3) Jeśli masz przy sobie aparat cyfrowy, zrób zdjęcie tabliczki potwierdzającej Twoją zgodę.

4) Niektóre znaki mają numery telefonów, więc szybki telefon komórkowy może wyjaśnić wszelkie nieporozumienia.

5) Miej mały worek na śmieci w kieszeni i pozbieraj wszelkie śmieci. To nie tylko poprawia strumień, ale także znacznie przyczynia się do dobrej woli


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *