Proste wskazówki, jak złapać konującego i dlaczego są cenione

Zdjęcie autorstwa Jeffa Woleslagle

Istnieje kilka gatunków ryb, które nazywa się „konkaczami”, ale prawdopodobnie najbardziej znanym pod tą nazwą jest konacz atlantycki (Micropogonias undulatus). Swoją nazwę zawdzięcza odgłosowi, jaki może wydawać za pomocą swojego pęcherza powietrznego. Chociaż może osiągnąć tylko 24 cale, Atlantic Konował jest bardzo ceniony.

Nauka łapania krakacza nie jest trudna z kilku powodów. Po pierwsze, jest to bardzo pospolita ryba o zasięgu od Massachusetts do Teksasu zgodnie z Departament Zasobów Naturalnych Karoliny Południowej. Po drugie, istnieje szeroka gama przynęt do krakaków, które wydają się dobrze działać.

Konował ma pysk dolny, więc żeruje blisko dna. Rozważając najlepszą przynętę na krakacza, złowiłem je na krewetki, ale zapalony wędkarz, Jeff Woleslagle, może używać ochotki, zarówno żywej, jak i syntetycznej, pasków kalmarów lub kawałków kraba. Jeśli chodzi o przypony typu craaker, Jeff lubi używać przyponu z dwoma haczykami i haczykami w rozmiarze 6 lub 8. „Dla mnie są słonowodnym odpowiednikiem basu małogębowego” – powiedział. „Jak na swój rozmiar naprawdę walczą ze wszystkim, co mają”. Każda ryba, która zasługuje na porównanie ze słynnym bassem małogębowym, jest rzeczywiście chwalona.

Jeszcze innym powodem, dla którego wędkarze lubią uczyć się łapać kraka, jest to, że są raczej smaczne. Jeśli jednak celem jest złapanie i wypuszczenie, rozważ haczyki okrągłe. Sztuczka z haczykiem kołowym polega na tym, aby nie szarpać haczykiem. Zamiast tego po prostu szybko zaciśnij linkę.

Świetnym sposobem na naukę łowienia krakacza atlantyckiego jest wizyta w sklepie z przynętami na wybrzeżu. Tutaj możesz znaleźć świetne miejsca do wędkowania i dowiedzieć się wszystkiego o wymaganiach licencyjnych i przepisach. Wtedy, z niewielką ilością przynęty i lekkim spinningiem i kołowrotkiem, Ty też możesz doświadczyć tej odważnej ryby.

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *