Programy ochrony przyrody, za które dziękujemy

Święto Dziękczynienia jest tuż za rogiem, a kiedy spojrzałem na otaczający mnie świat, zdałem sobie sprawę, że mam ogromną ilość rzeczy, za które mogę być wdzięczny. Jednym z tematów, który wydaje się być bardzo obszerny, jest rybołówstwo i ochrona siedlisk. Pozwólcie, że podzielę się z wami 3 projektami na wschód od Mississippi, które sprawiają, że nasze dni na wodzie są o wiele przyjemniejsze.

Wesołego Pstrąga i Steelheada

Huron Pines, organizacja non-profit skupiająca się na poprawie jakości wody i siedlisk w północno-wschodnim Michigan, współpracuje z wieloma agencjami stanowymi i federalnymi, aby skupić się na odcinkach Au Sable o długości 130 mil. Wspólny wysiłek usunął 11 barier, które ponownie połączyły główną rzekę z 35 milami w górę rzeki. 75 drewnianych konstrukcji w strumieniu zwiększyło różnorodność siedlisk, a także zorganizowano 20 wydarzeń i warsztatów, aby przeszkolić i rozmieścić ochotników. To tylko zarys całej wykonanej pracy, ale pstrąg i stalogłowy na pewno są zadowoleni. www.huronpines.org .

Stały pstrąg

W New Hampshire kolejny wspólny wysiłek między stanowym Fish and Game, stanowym Departamentem Zasobów i Rozwoju Gospodarczego, US Fish and Wildlife Service, Trout Unlimited i Eastern Brook Trout Venture ma na celu przywrócenie 15-milowego strumienia Nash w zlewni rzeki Connecticut. Przerwa tamy w 1969 roku zmieniła kontur strumienia, zmywając baseny, strzelby i biegi. Powstało kilka basenów. Głazy i kłody zostały strategicznie rozmieszczone, aby stworzyć miejsca do przechowywania, karmienia i lęgów brokułów. Rezultatem jest bardziej stabilna populacja pstrąga niż w ostatnim półwieczu.

Więcej Walleye dla wszystkich

Co powiesz na zwiększenie połowów walleye na rzece New River w Wirginii? 9-letni projekt o wartości 300 000 USD został w 75% sfinansowany przez Przywracanie ryb sportowych. 74 mile rzeki nad jeziorem Claytor otrzymały pończochy ze szczepem walleye z New River. W latach 2002-2007 liczba złowionych walleye wzrosła z około 320 do 2247. Nie mogę się doczekać nowych raportów, ale podejrzewam, że pokażą jeszcze wyższe liczby.

Może nie możemy być wdzięczni za idealną liczbę dni wędkowania w 2014 roku. Może przeszkadzała nam praca, a może to ten największy uciekł. Ale dzięki niestrudzonej pracy ogromnej liczby agencji współpracujących ze sobą w sposób kooperacyjny, następnym razem, gdy uderzymy w wodę, będzie wspaniałe siedlisko z mnóstwem ryb do złapania. Wszystkim tym ludziom dziękuję w to Święto Dziękczynienia.

Dowiedz się więcej o inicjatywach ochronnych tutaj.


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing fundacji Recreational Boating and Fishing Foundation. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *