Program odbudowy dzikich zwierząt i ryb sportowych

Program odbudowy dzikiej przyrody i ryb w sporcie (WSFR) jest jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic w branży. I nie powinno tak być, ponieważ za każdym razem, gdy żeglarze i wędkarze kupują sprzęt, kupują licencję wędkarską lub tankują swoje łodzie, wspierają program.

Program został stworzony przez US Fish & Wildlife Service (USFWS) pół wieku temu z prostą misją: ochrona i zarządzanie ilościami ryb i dziczyzny. Po drodze stworzyli programy, które przynoszą natychmiastowe korzyści wędkarzom i żeglarzom (takie jak zarybienie lub naprawa rampy dla łodzi) oraz projekty długoterminowe (takie jak badania lub zwiększenie liczby wędkarzy). To podejście teraźniejszość/przyszłość jest dobre.

Kilka szybkich faktów:
-W latach 1952-2014 WSFR przyznał 7,9 miliarda dolarów dotacji na renowację dzikiej przyrody i ryb dla stanowych agencji zajmujących się rybołówstwem i dziką przyrodą
-W zeszłym roku WSFR sfinansowało 337 projektów dostępu do łodzi na łączną kwotę 60,5 miliona dolarów.
-W zeszłym roku WSFR sfinansowało 130 projektów edukacji wodnej (edukacja, zarządzanie i ochrona) na łączną kwotę 17,6 miliona dolarów.

USFWS pracuje również nad zwiększeniem liczby partnerstw krajowych. Wiele rąk sprawia, że ​​praca jest lekka, dlatego zwiększenie liczby interesariuszy ma kluczowe znaczenie. Kandydatem jest każda grupa korzystająca z wody, więc tablice podróżnicze/turystyczne promujące pływanie, pływanie łódką, żeglarstwo, spływy kajakowe lub biwakowanie są okazją do nawiązania kontaktów. W podobny sposób kontaktuje się z grupami, które polegają na jakości wody, takimi jak akwakultura do hodowli ryb lub poławiacze skorupiaków. Im więcej pomocy otrzymamy, tym bardziej możemy poprawić nasze środowisko.

WSFR nie tylko płaci za projekty; są w nie bardzo zaangażowani. Na obszarach śródlądowych ulepszanie siedlisk odbywa się na słodkowodnych stawach, jeziorach i rzekach, podczas gdy stany ze słoną wodą brzegową mogą prowadzić prace związane z ochroną rybołówstwa na plażach, ujściach rzek, słonych stawach lub równinach. Poprawa pochylni dla łodzi jest dużym celem, podobnie jak zarządzanie rybołówstwem. Czasami bada się genetykę ryb i tworzy sztuczne rafy. Częścią tej mieszanki są również regularne ankiety, które są szczególnie przydatne na szczeblu stanowym. W zależności od ankiety, pytania mogą obejmować profile użytkowników, aby dowiedzieć się, kto łowi ryby i żegluje, po obszary lub gatunki wędkarzy, które zdaniem wędkarzy potrzebują pomocy.

Może program Wildlife & Sport Fish Restoration jest jak niedoceniany bohater, liniowy futbolu. Ale to świetny program, który z pewnością pomaga umieścić piłkę w polu punktowym.

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym niezależnym pisarzem, który mieszka w Cape Cod w stanie Massachusetts. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub www.thekeergroup.com.


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing fundacji Recreational Boating and Fishing Foundation. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *