Próby morskie: część 1

Jedną z najlepszych części zakupu nowej łodzi jest seria prób morskich, które towarzyszą zakupowi. Próba morska, znana również jako rejs próbny, to sposób na przetestowanie łodzi, aby upewnić się, że wiesz, czy kupujesz taką, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Oto 4 punkty do szybkiego sprawdzenia:

Prędkość: Sprawdź, jak łódź wchodzi i wychodzi z samolotu, sprawdź jej maksymalną prędkość końcową i sposób jej prowadzenia oraz poszukaj obszarów spowolnienia. Pamiętaj, że łodzie o doskonałych osiągach z tobą i sprzedawcą na pokładzie pływają inaczej, gdy masz załogę złożoną z rodziny i przyjaciół. Przeprowadź okres próbny z taką samą wagą, jaką zwykle nosisz, aby upewnić się, że kupujesz odpowiedni model.

Konstrukcja: Upewnij się, że dopasowujesz swoją łódź do swoich warunków. Łodzie aluminiowe w słonej wodzie wymagają więcej konserwacji niż modele z włókna szklanego. Zgodnie z tymi założeniami łódź używana w próbie morskiej będzie zupełnie nowa, więc poproś o obejrzenie podobnego modelu z pewnym wiekiem, aby ocenić, jak będzie wyglądał z biegiem czasu. Sprawdź również komponenty.

Dywan w słodkiej wodzie jest przyjemny, ale w soli robi się śliski. A wysokiej jakości stal nierdzewna jest koniecznością w solance, podczas gdy aluminium wystarcza na świeże.

Zwrotność: Większość żeglarzy prowadzi łódź do tyłu od poślizgu i do przodu, aby opuścić port. Ale będziesz chciał zygzakiem w próbie morskiej. Popłyń łodzią po kilwaterze, aby upewnić się, że nie jest niechlujna. Przetestuj łódź w różnych warunkach, od spokojnych dni po wietrzne dni. Manewrowość będzie inna podczas pływania po białych czapkach w porównaniu z płaską wodą.

Zdatność do żeglugi: Próby morskie ujawniają zdatność do żeglugi Twojej łodzi. Kadłuby Deep Vee są preferowane na ocean lub jeziora, Modified Vee są dobrymi łodziami uniwersalnymi i są świetne na średnich głębokościach, podczas gdy łodzie z płaskim dnem są dobre na chude, spokojne wody.

Najlepszą częścią próby morskiej jest to, że możesz mieszać i łączyć i zobaczyć, co lubisz. Przeczytaj o łodziach, zanim wybierzesz się na rejs.


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *