Primer na rzecznych przynętach łososiowych

W szerokim ujęciu kategorycznym, najlepszymi przynętami na łososie na rzeki są błystki obrotowe, pławne zestawy dryfujące, wahadłówki, muchy i szeroko chybotliwe woblery nurkowe. Srebro lub chrom są szczególnie popularnymi wykończeniami twardymi przynętami, a wiele przynęt na łososia rzecznego jest wzmocnionych jasnym kolorem, szczególnie pomarańczowym lub czerwono-różowym. Kolory te wyróżniają się w ogólnie czystych rzekach i naśladują naturalnie pojawiające się jaja łososia. Zakonserwowane lub imitujące ikrę ryb, używane pojedynczo lub w kępach, można łowić po prostu za pomocą ciężarka i gołego haczyka lub jako część zestawu dryfującego.

Specyfika przynęty łososiowej

Najlepsze przynęty na łososia na rzeki to dwa obracające się elementy: wolnostojące in-line błystki i winged drift bobber rig. Wśród błystek rzędowych najlepsze są wersje z pojedynczym i generalnie szerokim obrotowym ostrzem. Większe (i cięższe) modele są niezbędne w szybkich i głębokich wodach. Skrzydlate bobbery dryfujące, choć nie są to faktycznie błystki, są pływającymi pływakami ze skrzydłami i są częścią zestawów dryfujących. Ciężarek lub ciężarek obniżają zestaw. Spławik kręci się wraz z ruchem prądu i pomaga utrzymać wleczony haczyk (zanęcony jajkami) tuż przy dnie, jednocześnie zapewniając kolor i akcję.

Odpowiednie wahadłowe wahadłówki mają ciężki korpus, a duże wersje bardziej nadają się na duże rzeki, szybkie przepływy i głęboką wodę. Jak większość przynęt rzecznych, nie powinny być szybko holowane; preferowane jest umiarkowane chybotanie. Podobnie jak w przypadku innych połowów słodkowodnych, przymocuj wahadłówki i błystki do wysokiej jakości krętlika, aby zapobiec skręcaniu się żyłki.

Muchy różnią się wyglądem i rozmiarem. Na dużych wodach popularne są serpentyny z efektownym opatrunkiem w jasnych kolorach. Rzadko wiązane muchy, które są niewiele więcej niż kolorową włóczką na małym haczyku, sprawdzają się na mniejszych i płytszych rzekach. Tam, gdzie legalne, obciążone muchy pomagają osiągnąć głębokość. Zazwyczaj przy muchach potrzebna jest tonąca lina. Dowiedz się więcej o łowieniu na przynęty sztuczne i przygotuj się na kolejny doskonały czas na wędkowanie!

Agresywnie chybotliwe woblery nurkowe to przynęty na łososie rzeczne używane do przeszukiwania głębokich dołków i biegania podczas łowienia z zakotwiczonej lub wolno dryfującej łodzi. Charakteryzuje je unikalny Kwikfish, nie są one rzucane i ściągane, ale utrzymywane w miejscu pod prąd.

Ważne wskazówki dotyczące lokalizacji i porad

Nie możemy dyskutować o najlepszych przynętach na łososie na rzeki, nie zauważając, że łososie rzeczne migrują w górę rzeki na tarło i nie żerują aktywnie. Ciągle uderzają w przynęty, ale nie gonią ich. Pamiętaj o następujących kwestiach:

  • Bez względu na to, jakie przynęty na łososie rzeczne są używane, należy je zagłębić i dokładnie przed rybą, która atakuje z przyzwyczajenia, odruchu lub irytacji, a nie z głodu.
  • Łosoś przylega do dna rzek, odpoczywając w basenach i głębokiej wodzie. Rzadko łapią się w wartkiej wodzie.
  • Podczas rzutu podawaj przynęty lekko pod prąd i na ćwiartki, dryfując z nurtem do końca wymachu
  • Dary muszą odbijać się lub pływać wzdłuż lub w pobliżu dna; ważna jest odpowiednia waga przynęty lub ciężarka. Za mało i ofiara nigdy nie sięga dna i jest nieskuteczna; za dużo i ciągnie się nienaturalnie lub wielokrotnie się zaczepia.

Nie zapomnij kupić licencji wędkarskiej online przed kolejną wyprawą wędkarską.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *