Poznaj srebrno-złotą superkolę ujeżdżeniową, która zmienia kolor przez cały rok

 • Poznaj tę oszałamiającą „superkolę”, która jest zarówno srebrna, jak i złota, zmienia kolor przez cały rok – i jest kopytem w ujeżdżeniu.

  Catherine Chalkly i Bradwell Dun Deal, obaj po 16 lat, zajęli drugie miejsce w klasie ujeżdżenia do muzyki podczas mistrzostw Brytyjskich Klubów Jeździeckich w Bury Farm 30 września.  Hannah powiedziała matka Katarzyny H&H są właścicielami „Brada” od czterech lat.

  „Strzyżemy go przez cały rok i jest złoty, ale zimą siwieje” – powiedziała. „Nie miał wielu cętek, kiedy go kupowaliśmy; są nowsze! Zmienia cień przez cały rok”.

  Wałach z koźlej skóry jest opisany w paszporcie jako buń, ale popisuje się też różnymi odcieniami szarości.

  „Nie wiemy, jak jest wychowany; kiedy go dostał, miał paszport appaloosa!” – powiedziała Hanna. „Jest teraz zarejestrowany jako półkrwi w Związku Tradycyjnych Kolb Cygańskich. Nie jesteśmy pewni, jaka jest druga część; ludzie mówili: Clydesdale, Connemara, Friesian – nie mam pojęcia!”

  Hannah powiedziała, że ​​jej córka jeździ konno dopiero od pięciu lub sześciu lat, a Hannah pierwotnie kupiła Brada dla siebie, ale „bardzo szybko stał się koniem Catherine”.

  „Zaczęli uprawiać ujeżdżenie tuż przed Covid; trochę skacze i biega, ale ujeżdżenie to jej wielka pasja” – powiedziała Hannah.

  „Zanim go kupiliśmy, większość życia spędził na polu, nie robiąc nic, więc był naprawdę zielony i musieliśmy zacząć od początku, ale był absolutną gwiazdą, genialny do wszystkiego. Może być trochę zrzędliwy, ale nie ma paskudnej kości w swoim ciele.

  Hannah dodała, że ​​bezgranicznie ufa kolbie, cokolwiek Catherine z nim zrobi.

  „Doszliśmy do trudnego skrzyżowania w życiu Catherine, ponieważ bardzo poważnie traktuje ujeżdżenie i chce się rozwijać, ale powiedziano jej, że nigdy nie zostanie wybrany do żadnej drużyny” – powiedziała Hannah. „Pojawiło się pytanie, czy go sprzedać, ale po prostu nie mogliśmy, kochamy go, a on robi z niej jeźdźca”.

  Hannah powiedziała, że ​​nie chciałaby, aby Catherine miała konia ujeżdżeniowego „na guzik” i że ona i Brad zostali wybrani do reprezentowania swojego regionu w tym roku i mają nadzieję, że tej zimy awansują na średni poziom.

  Dodała, że ​​na czempionacie jest zdenerwowana – „Była jedyną juniorką w klasie i było tam kilku bardzo dobrych jeźdźców!” – ale wszystko poszło dobrze.

  „Byłam bardzo dumna” – powiedziała.

  I jak to bywa na większości koncertów, inne były pełne pytań o Brada.

  „Ludzie zawsze pytają, jakiego jest koloru i jakiej rasy” – powiedziała Hannah. „Pytają, czy jest na sprzedaż, nawet gdy zatrzymaliśmy się na stacjach benzynowych! Jego stabilne imię to tak naprawdę Rolo, ale nazywamy go Brad, ponieważ wyobrażamy sobie, że jest jak surfer, kochający siebie swoimi długimi włosami.

  Może Cię również zainteresować:

  Srokaty został kupiony jako wielomiesięczny źrebak, dziki z wrzosowiska

  Kucyk dostał się do ujeżdżenia „przez przypadek”

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *