Poznaj siostrę Piggy March, która otrzymuje pięć gwiazdek Pau

 • Nini French zmierzy się w tym tygodniu ze swoim pierwszym pięciogwiazdkowym wynikiem na Pau Horse Trials od czasu ostatniej i jedynej próby na tym poziomie w Burghley w 2004 roku.

  „Burghley wydaje się być teraz tak dawno temu”, mówi 45-letnia Nini. „Jeździłam wtedy na koniu o nazwie Beat The Retreat, ale spadłam w poprzek kraju i musiałam biec Aleją Zwycięzców, aby złapać klacz, ponieważ to było w czasach, kiedy można było wrócić. Ale udało nam się ukończyć kurs.”  Nini jeździ w tym tygodniu na Time For Harry, 14-letnim wałachu, w Pau, ale jest bardziej przyzwyczajona do bycia po drugiej stronie płotu, przygotowując jeźdźców. Jej siostra Piggy March również zamieniła się w tym tygodniu rolami, ponieważ jest na wydarzeniu pomagając Nini, a nie jeżdżąc.

  „To trochę dziwne być tym, który jeździ, a Piggy pomaga mi na ziemi”, śmieje się Nini, który trzyma „Harolda” na podwórku Piggy’s Northamptonshire. „Nie widujemy się zbyt często w domu, ponieważ jeżdżę bardzo wcześnie rano i jadę do pracy dla innych jeźdźców – takich jak Susie Berry – a Piggy zawsze opiekuje się swoim synem Maxem rano.

  „Działa to naprawdę dobrze, ponieważ jeśli potrzebuję od niej pomocy, mogę kwiczeć i oboje wypełniamy luki w swoim życiu”.

  Nini pracuje również w niepełnym wymiarze godzin w laboratorium liczenia robaków.

  „Dostałam tę pracę po tym, jak w zeszłym roku doznałam kontuzji ramienia, więc była to praca, którą mogłam dalej wykonywać, podczas gdy nie mogłam wykonywać zbyt wiele pracy fizycznej” – wyjaśnia.

  Harold jest jedynym koniem Nini, a ona kupiła go jako niezłomnego trzylatka.

  „Doprowadziłam matkę Harolda do poziomu nowicjusza, a on został wychowany przez mojego sąsiada z sąsiedztwa w czasie, gdy mieszkałam w Norfolk”, wyjaśnia. „Mój sąsiad odesłał mi czterech swoich hodowców, w tym Harolda, z powrotem. Zdecydowałem się go kupić, ponieważ był małym królikiem o wadze 15,2 hh i pomyślałem, że będzie dla mnie naprawdę uroczym konikiem, który będę produkował, a potem sprzedawał jako koń dla dzieci. A potem po prostu rósł i zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę nie byłby odpowiedni dla dziecka, bo chociaż jest naprawdę słodki, nie jest zbyt odważny i ma okropną technikę skakania – zatrzymuje się przy drążkach krzyżowych i drągach na podłodze!”

  Nini mówi, że po prostu kontynuowała „toczenie się” z Haroldem i to ich współpraca jeden na jeden doprowadziła ich do tego poziomu.

  „Znamy się tak dobrze, a on zdecydowanie jest koniem dla jednej osoby. Naprawdę się stara i nigdy nie zrobiłby nic złego, żeby być złym. Po prostu czasami, jeśli popełnisz błąd, on się o to martwi, ale jest moim zwierzakiem.

  Nini wyznaje, że nie sądziła, że ​​Harold kiedykolwiek osiągnie poziom pięciu gwiazdek, ale w tym roku odskoczyli w całym kraju w CCI4*-L w Bramham, a następnie zajęli trzecie miejsce w CCI4*-L w Blair Zamek w sierpniu.

  „Wyrzuciłam go po tym, jak Blair pomyślała, że ​​to będzie tyle na cały rok, ale potem pomyślałam, że oboje jesteśmy w jednym kawałku, co jest rzadkością, ponieważ po prostu nigdy nie jestem w jednym miejscu” – mówi ze śmiechem. „Więc pomyślałem, że czasami trzeba po prostu skorzystać z okazji, prawda?

  „Więc zadzwoniłem [fellow eventer] Emilie Chandler, żeby zapytała ją, czy uważa, że ​​jestem głupi, rozważając zabranie go do Pau, a ona odpowiedziała: „Nie, naprawdę chciałam do ciebie zadzwonić i powiedzieć, żebyś weszła, ale nie chciałam na ciebie wywierać żadnej presji”. A potem Piggy powiedziała mi, że to też byłby dobry pomysł, więc miejmy nadzieję, że spędzimy miły tydzień.

  „Nigdy tak naprawdę nie myślałem o nim jako o pięciogwiazdkowym koniu, ponieważ wiem, jak daleko zaszedł, aby osiągnąć ten poziom odwagi”.

  Nini i Harold dobrze rozpoczęli kampanię w Pau, zdobywając 31,3 w pierwszej fazie, co dało im 18. miejsce w dzisiejszym wyścigu przełajowym.

  „Był naprawdę dobry w swoim teście, ponieważ trochę się przestraszył na ostatnich kilku głównych arenach, w których był. Próbuje tak bardzo i jest trochę jak„ chcesz ramię w ramię, czy chcesz pół-pass, co czy chcesz?’ i muszę mu tylko powiedzieć, żeby schłodził fasolę.

  Nini i Harold rozpoczną dziś swoją rundę przełajową o godzinie 15:24 (14:24 czasu brytyjskiego).

  Może Cię również zainteresować:

  Bądź na bieżąco ze wszystkimi najświeższymi wiadomościami, wglądem za kulisami i najlepszymi wydarzeniami podczas Pau Horse Trials bez ograniczeń co do tego, ile możesz przeczytać już od 1 GBP tygodniowo z Nieograniczona subskrypcja strony internetowej Horse & Hound. Zapisz się teraz. Zapraszamy również do zapoznania się z pełną relacją z Pau Horse Trials w magazynie z 3 listopada.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *