Poznaj Blue Jay | Notatka o ptakach

Notatka o ptakach®

Poznaj Blue Jay

Ze scenariuszem Boba Sundstroma

To jest Ptasia Notatka.

[Blue Jay calls]

Gdybyśmy musieli wybrać głos jednego ptaka, który symbolizowałby nasze wschodnie lasy, prawdopodobnie byłby to głos Blue Jay. [Blue Jay calls] Jego znajome wezwania rozbrzmiewają przez cały rok w lasach liściastych na wschód od Gór Skalistych. [Blue Jay calls]

Jako częsty gość na podwórkach i karmnikach dla ptaków, Blue Jay jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych ptaków w regionie. Oprócz jednego z najbardziej kolorowych: jego górna część połyskuje jasnoniebieskim kolorem od czubka ogona do szczytu stylowego grzebienia.

Prawie metrowe sójki potrafią być głośne i stanowcze, gdy podchodzą do karmnika, odpychając na bok mniejsze ptaki śpiewające. [Blue Jay calls loudly] Ale podczas gniazdowania te same sójki mogą być tak samo ukradkiem i cicho jak najbardziej doświadczeni ninja, przemykając się do ich gniazd i z nich z niesamowitą tajemnicą.

I choć typowe zawołania mogą być znajome, te ptaki są niezwykle kreatywnymi wokalistami, z dużym słownictwem innych zawołań, w tym nutami [Blue Jay piping notes]grzechotki [Blue Jay “rattles”]i wnikliwa mimikra ptaków drapieżnych, takich jak jastrząb czerwonoskrzydły. [Blue Jay mimics a Red-shouldered Hawk]

Aby zobaczyć zdjęcie tego ptaka i wszystko, co przedstawiamy w programie, wejdź na naszą stronę internetową birdnote.org. W przypadku BirdNote jestem Mary McCann.

[Blue Jay calls]

###

Dźwięki ptaków dostarczone przez The Macaulay Library of Natural Sounds w Cornell Lab of Ornithology, Ithaca, New York. Zew Blue Jay [176157] nagrany przez GA Kellera; nuty orurowania Blue Jay [13448] przez RS Little; „grzechotki” Blue Jay [94220] przez WL Hershbergera; naśladować czerwonoskrzydłego jastrzębia [13448 after 1:35] przez RS Little.

Muzyka przewodnia BirdNote została skomponowana i zagrana przez Nancy Rumbel i Johna Kesslera.

Producent: John Kessler

Producent wykonawczy: Chris Peterson

© 2014 Tune In to Nature.org Październik 2018/2019/2022 Narrator: Mary McCann.

ID# BLJA-01-10-30-2013BLJA-01

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *