Potencjał karpia azjatyckiego w Wielkich Jeziorach może powodować problemy

Gatunki inwazyjne są stałym zagrożeniem dla naturalnych ekosystemów. Wędkarzy i żeglarze są zachęcani do podjęcia środków ostrożności w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się niektórych roślin i zwierząt. Jedna z największych bitew toczy się przeciwko rozprzestrzenianiu się karpia azjatyckiego w Wielkich Jeziorach.

Azjatyckie „karpie” to tołpyga, tołpyga i karp czarny i nie są spokrewnieni z karpem pospolitym. Oczy i pysk wielkiego karpia i jego bardziej akrobatycznego krewniaka, srebrzystego karpia, wydawały się dziwnie nie na miejscu. Być może widzieliście filmy, na których łowili karpie azjatyckie, kiedy skakali, gdy zostali zaskoczeni przez silniki łodzi.

Ryby te pierwotnie uciekły z akwakultury na południu. W 2008 roku zostały zgłoszone w promieniu 15 mil od bariery elektrycznej w kanale Chicago. W tym roku srebrzysty karp był widziany za barierą elektryczną. Naukowcy i menedżerowie rybołówstwa również używają akustycznych barier bąbelkowych, chemicznych środków odstraszających, sieci i wędkarstwa elektrycznego, aby monitorować i powstrzymywać migrację karpia azjatyckiego w Wielkich Jeziorach.

Skąd wielkie obawy azjatyckich karpi w Wielkich Jeziorach?

Jeśli karp azjatycki dotrze do Wielkich Jezior, równowaga systemu może się przechylić. Ryby te są wysoce tolerancyjne na ekstremalne temperatury i niski poziom rozpuszczonego tlenu, dzięki czemu mogą przetrwać warunki, w których inne ryby nie są w stanie. Szybko rosną i mogą ważyć ponad 60 funtów. Aby osiągnąć ten wzrost, te „planktożerne” muszą spożywać duże ilości planktonu, który normalnie wyżywiłby wszystkie inne gatunki ryb larwalnych, a także takie łagodnie usposobione rodzime ryby, jak bawoły wielkogębowe, wiosłonosy i parochy żołądkowe.

Tak więc łowienie karpi azjatyckich jest trudne i nie ma zbyt wielu wskazówek dotyczących łowienia karpi. Mały plankton nie pasuje do haczyka. Próbując dowiedzieć się, jak złowić azjatyckie karpie, w artykule informacyjnym opisano jedną metodę łowienia azjatyckich karpi Lemoniada karpia autorstwa Duane Chapmana, Komisja Konserwacyjna stanu Missouri. Pod dużym bobberem otocz dużą kulę ciasta „gniazdem” maleńkich haczyków, które są nad nim zawiązane, tak aby zwisały wokół kuli ciasta. W jednym z raportów stwierdzono sukces z serem. A niektórzy wędkarze muchowi zahaczyli je za pomocą ciężkich wzorów strzebli. Kolejną opcją jest łowienie z łuku.

Jeśli wędkarze znajdą azjatyckie karpie w Wielkich Jeziorach, będziemy musieli po prostu zrobić „lemoniadę” z tej sytuacji i spróbować jak najlepiej wykorzystać azjatyckie łowienie karpi, ponieważ w niektórych miejscach na rzece Missisipi stały się dominującym gatunkiem . Prosimy o udział w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się tych i innych gatunków inwazyjnych. Wielkie Jeziora to niesamowite łowisko i potrzebuje naszej ochrony. Pomogą w tym fundusze z licencji wędkarskiej i rejestracji łodzi.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *