Poszukaj tych 5 niedocenianych gatunków ryb słodkowodnych na Florydzie

Podczas gdy okoń wielkogębowy jest najczęściej w centrum uwagi ryb słodkowodnych na Florydzie, nie należy zapominać o kilku innych gatunkach ryb Sunshine State, których łowienie może być świetną zabawą. Zastanawiasz się, które ryby słodkowodne na Florydzie są niedoceniane, ale stanowią świetną okazję dla początkujących wędkarzy? Sprawdź tę listę pięciu rodzajów ryb na Florydzie, na które warto wybrać.

1. Floryda Gar

Nie będziesz musiał wiele szukać, aby znaleźć staw, jezioro, system rzeczny lub kanał, który ma kwitnącą populację. Jest to jeden z gatunków ryb z Florydy, który może dobrze się rozwijać w ciepłych wodach o niskiej zawartości tlenu, gdzie inne gatunki nie mogą. Oprócz obfitości florydzkiego gara, są to sportowcy, których można złapać na muchę lub lekki sprzęt. Wypróbuj sztuczne przynęty strzebla i wzory muchowe na przynętę.

2. Guapote Jaguar

Ta ryba słodkowodna jest gatunkiem nierodzimym (pochodzącym z Ameryki Środkowej i Południowej), który można znaleźć w systemach kanałów południowo-wschodniej Florydy. Wędkarze polujący na pawia okonia lub okonia wielkogębowego mogą uważać zębowego jaguara guapote za przyłów, ale chętnie łowią muchy lub małe sztuczne przynęty.

3. Pielęgnice Majów

Jeśli planujesz spędzić jakikolwiek czas w południowej Florydzie, nie zapomnij dodać pielęgnic Majów do swojej listy celów połowów słodkowodnych. Pielęgnice Majów sprawdzą twoje umiejętności walki z rybami, ponieważ są znane z tego, że po zahaczeniu biorą długie, mocne biegi. Wybierz się z dziećmi nad jezioro, kanał lub staw i wypróbuj naturalne przynęty, takie jak robaki, krewetki trawiaste lub świerszcze. Doświadczeni wędkarze mogą używać sztucznych przynęt lub much.

4. Oskar

Kanały i obszary ochrony wód w pobliżu Everglades zapewniają doskonałe warunki do łowienia odważnych, nierodzimych gatunków ryb znanych jako Oscar. Użyj świerszczy, robaków, małych jigów i małych spinnerbaitów, aby poczuć dreszczyk emocji podczas holowania jednej z tych małych (średnia wielkość poniżej jednego funta), ale energicznych ryb słodkowodnych z Florydy.

5. Sum kanałowy

Jeśli łowisz na Florydzie z dziećmi, rozważ zakup śmierdzącej przynęty lub użycie ciętej barweny, aby złapać kilka sumów kanałowych we wczesnych godzinach porannych lub wieczornych. Sumy kanałowe można łatwo przeoczyć, ponieważ często są one zarybione w tych samych publicznych drogach wodnych, w których znajdują się bassy wielkogębowe. Nie zapominaj, że sum może być również smacznym dodatkiem do Twojego stołu!

Chociaż te pięć rodzajów ryb może nie być najbardziej efektownym gatunkiem słodkowodnym, każdy z nich ma cechy, które sprawiają, że są warte twojego czasu. Jeśli nie masz jeszcze licencji na wędkarstwo słodkowodne, po prostu kup licencję na wędkarstwo słodkowodne online i sprawdź przepisy stanowe.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *