Porady wędkarskie wczesną wiosną

Niektóre części kraju mogą nadal odśnieżać chodniki, ale przynajmniej według kalendarza wędkarze powinni szykować się do wczesnowiosennych połowów. Woda stale się nagrzewa, co zmienia zachowanie ryb. Kilka gatunków ryb tarło wczesną wiosną i koncentruje się na określonych obszarach i głębokościach. Przy odrobinie badań i ścisłej bezpośredniej obserwacji wędkarze mogą dowiedzieć się, jakie są możliwości i jak łowić o tej porze roku.

5 porad wędkarskich wczesną wiosną

Pstrąg. Państwowe programy zarybień zwykle zwiększają perspektywy połowów strumieniowych znaczną dawką pstrąga wczesnowiosennego. Pensylwania ma również Dzień Mentora Młodzieży, który pozwala młodym wędkarzom łowić na tydzień przed „dniem otwarcia”, a teraz dodała więcej ryb „trofeum” do wyboru par. Jedną z wczesnych wiosennych wskazówek wędkarskich jest łapanie ryb hodowanych w wylęgarniach. Ryby te są głodne i łatwe do oszukania małymi przynętami, przynajmniej przez pierwszy tydzień lub dwa. Jednak w obszarach łowienia i wypuszczania pstrągi zaczynają uczyć się sztuczek wędkarzy i stają się ostrożnym wyzwaniem.

Szczupak. Niedługo po oblodzeniu płytkie, zarośnięte chwastami obszary przyciągają szczupaki do tarła. W drodze lub opuszczając te strefy, szczupaki robią swoje „szczupakowe rzeczy” i rozbijają błystki obrotowe, jigowe i wahadłowe. Przypony drutowe pomogą zapobiec przecięciu żyłki przez ostre, imponujące zęby.

Crappie. Wczesną wiosną zjedź do zatoczek i gromadź się ciasno wokół zanurzonych zarośli. Inną wczesną wiosną wskazówką jest użycie małego crappie jiga kilka stóp pod małym, drgającym bobberem, który utrzyma przynętę nad zaczepami i w strefie brania.

Sandacz. O tej porze roku walleye wchodzi do pysków mniejszych dopływów, aby rozpocząć tarło. W zbiornikach wieczorami wędkarze powinni koncentrować swoje wysiłki wokół narzutu tamy. Ulubione są korki nurkowe z dużymi wargami, przynęty typu swimbait lub przynęty podspinowe.

Gitara basowa. Chociaż wielu wędkarzy woli nie zawracać sobie głowy basami w gnieździe, widok ogromnej samicy basu może być zbyt kuszący, by przepuścić. Jednak złapanie jednego może być frustrujące. Przynęta, być może przynęta w jasnym kolorze lub imitacja samogłowa, może zostać całkowicie zignorowana lub po prostu wyrzucona z gniazda. Jeśli ją złapiesz, zrób szybkie zdjęcie i natychmiast zwolnij, aby pomóc przyszłym pokoleniom.

W miarę jak kraj staje się coraz bardziej zielony i pojawiają się kwiaty, ryby stają się bardziej aktywne. Wczesnowiosenne wędkowanie może być bardzo ekscytujące. Jakie są twoje ulubione wczesnowiosenne ryby do łowienia? A ta licencja wędkarska jest aktualna, prawda?


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *