Porady wędkarskie Oregon Surf

Wędkowanie w morzu oznacza każde łowienie bez łodzi wzdłuż wybrzeża. Istnieje ponad 350 mil możliwości surfowania w Oregonie. Oto kilka wskazówek dotyczących wędkowania w stanie Oregon.

1. Sprawdź pogodę

Oglądanie prognozy pogody i poznawanie pływów to ogromna część każdej listy wskazówek wędkarskich w Oregonie. Ogromne fale utrudnią rzucanie i trzymanie przynęty przy dnie. Ogólnie rzecz biorąc, niektóre lepsze brania można znaleźć w pobliżu przypływu lub gdy zaczyna się odpływ.

2. Przynieś odpowiedni sprzęt

Zwłaszcza, jeśli jednym z twoich łowisk jest plaża, długie wędki z wydłużonym, dźwigniowym donikiem i dużym kołowrotkiem spinningowym pomogą przy dalekich rzutach. Grubość linii powinna wynosić 12 funtów lub więcej. Niekoniecznie jest to związane z rozmiarem ryby, ale z rozmiarem obciążnika, który może być wymagany do trzymania przynęty, którą często są krewetki, kraby lub robaki w warunkach falowania. Pamiętaj też, że krętliki zmniejszają skręcenie linki w twoich przyponach, a obciążniki piramidowe mają tendencję do trzymania lepiej niż okrągłe obciążniki podczas surfowania.

3. Naucz się swoich ryb

W ten sposób powstała lista wskazówek dotyczących wędkarstwa surfowego w Oregonie, nie tylko ze względu na przestrzeganie ograniczeń prawnych dotyczących rozmiarów, ilości i pór roku, ale także dlatego, że dzięki pewnym badaniom na temat siedlisk gatunków można lepiej namierzyć i poznać najbardziej produktywne czasy i obszary. Istnieją również względy bezpieczeństwa dotyczące surfowania w Oregonie, takie jak świadomość, że niektóre ryby skalne mają toksyny w płetwach, a dziwnie wyglądający kabezon, duży gatunek sculpin, jest smaczny, z wyjątkiem jaj i wątroby, które są trujące.

Podczas zdobywania licencji wędkarskiej zdobądź najnowsze Przepisy Oregonu. To, wraz z większością swoich badań, można przeprowadzić online. Dowiedziałem się na przykład, że okonie surfujące i ryby denne można łowić nawet zimą. Chociaż dla wędkarza jest zimniej, presja wędkarska jest mniejsza, a sprężysty, doświadczony wędkarz może się ogrzać podczas wędkowania.

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *