Porady wędkarskie: biegnij do granicy

Granice lub obszary przejściowe mogą być świetnymi miejscami do wędkowania. Każde miejsce, które zaczyna się nieco zmieniać, może przyciągać ryby, ponieważ może zapewnić lepsze siedlisko, skoncentrować ryby jako przynętę lub służyć jako punkt zasadzki. Szukając miejsc do łowienia w pobliżu granic, wędkarze mogą zwiększyć swoje szanse na sukces.

Oto kilka wskazówek, jak znaleźć obszary przygraniczne:

1. Łowiąc na wodach otwartych, wędkarze szukają roślinności wodnej.

2. Jednak na ekstremalnie „zarośniętych” terenach wędkarze szukają miejsc do łowienia w pobliżu otwartych otworów lub przynajmniej zmian w typie roślinności lub składzie.

3. Przejrzystość zmienia się w zależności od opadów deszczu. Granice zmętnienia od spływu potoku dopływowego lub bliskość tamy zbiornika mogą wpływać na ruch ryb.

4. Temperatura również tworzy granice, takie jak termoklina. Zwiększenie głębokości zwykle oznacza chłodniejszą wodę. A ten spływ z deszczu może być chłodniejszy niż główny zbiornik wodny w upalne lato.

5. Linie wiatru to długie wąskie paski powierzchni tworzone przez wiatr, które mogą zawierać koncentrację owadów wodnych, liści lub nasion drzew, które przyciągają ryby.

6. Obserwuj także zmiany w podłożu rzeki lub jeziora. Zmiany dna z miękkiego mułu na żwir lub nawet większe skały będą miały ogromny wpływ na obecność i aktywność ryb. Jeśli okulary polaryzacyjne nie wystarczą, wykrywanie może być osiągnięte po prostu przez dotyk odbijającego się od dołu przyrządu.

Oto kolejna wskazówka wędkarska: łowiąc z rodziną, upewnij się, że dzieci mają też okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją. Ten sprzęt wędkarski nie tylko da dzieciom coś do zrobienia między braniami na wyprawie wędkarskiej, ale także pomoże im je wzmocnić. Obserwując obszary przygraniczne, dowiedzą się więcej o łowiskach i pomogą zdecydować, gdzie mogą znajdować się kolejne gorące łowiska. Koniecznie sprawdź dodatkowe wskazówki dotyczące wędkarstwa rodzinnego.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *