Porady dotyczące łowienia basów przed spawnem: Faza pierwsza

Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy łowić okoń, ponieważ w zależności od części kraju bas może budzić się z zimowego „dąsania” i zaczynać przechodzenie w okres tarła basów. Tradycyjnie ten okres przed tarłem (mniej więcej w marcu) jest wtedy, gdy złowi się największe okonie.

Oto kilka wskazówek dotyczących łowienia basów przed spawnem, o których należy pamiętać:

1. Ponieważ woda jest wciąż zimna, metabolizm basu jest powolny. Bas nie pogoni daleko za przynętami; to jeszcze bardziej ugryzienie reakcji. Rzuty muszą być dokładne dla struktur, które mogą się szybciej nagrzewać, takich jak ciemne kikuty lub skały. A ugryzienie może nastąpić podczas kropli lub drgania w poprzek nosa tych basów przed tarłem.

2. Chociaż są powolne, te przed spawnem są głodne i duże przynęty, takie jak dżig i miękkie plastikowe kombinacje, mogą być biletem. Podobnie jak ugryzienie jesienne, bas może skupiać się na większych zdobyczach i nie zawracać sobie głowy niepotrzebną energią przy małych przekąskach.

3. Kolejną wskazówką przed spawnem jest nie myślenie o tym. Kiedy w tym roku wyciągasz łódź po raz pierwszy, przypomnij sobie miejsca tarła i skup się na głębszych wodach w ich pobliżu. Wypróbuj także miejsca, takie jak ujścia zatoczek, przez które mogą przechodzić te basy.

Monitorując okres tarła basów, wędkarze mogą mieć dobre pojęcie o lokalizacji i nastroju gatunków docelowych. Różni się to temperaturą i lokalizacją. Do 24 marca dla Bassmaster Classic na jeziorze Conroe w pobliżu Houston w Teksasie przewiduje się, że tarło może już się kończyć. Gdziekolwiek jesteś, zanim wyruszysz, upewnij się, że rejestracja łodzi i licencje wędkarskie są aktualne.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *