Porady dla początkujących wędkarzy kajakowych

Jeśli chcesz łowić z dala od brzegu, łowienie z kajaka to świetne miejsce na rozpoczęcie. Kajaki są dobrymi łodziami rybackimi, ponieważ są stosunkowo niedrogie, mogą pływać po zarośniętych wodach i oferują dyskretny środek transportu. Ale zanim chwycisz sprzęt i wskoczysz do kajaka, zapoznaj się z tym krótkim przewodnikiem po łowieniu kajakowym dla początkujących.

Znajdź odpowiedni kajak

Nawet jeśli znasz już podstawy kajakarstwa, łowienie w kajaku wymaga więcej uwagi niż zwykły dzień w kajaku. Prawdopodobnie podczas łowienia będziesz musiał częściej poruszać się w kajaku, więc znalezienie kajaka, które wytrzyma dodatkowy ruch, jest kluczowe. Poszukaj kajaka o średniej szerokości lub takiego, który ma 12-15 stóp długości i około dwóch stóp szerokości. Możesz również rozważyć makijaż kajaka; ten wykonany z lekkich materiałów, takich jak włókno szklane lub aluminium, może ułatwić manewrowanie i przenoszenie.

Wyposaż swój kajak do wędkowania

Kiedy już masz kajak, musisz zrobić kilka rzeczy, aby był gotowy do łowienia. Wpięcie i zamontowanie kotwicy pozwoli łowić o jeden obszar dłużej. Jako alternatywę dla kotwicy możesz przymocować linę do oczka na kajaku, zrobić pętlę na przeciwległym końcu i użyć jej do przymocowania kajaka do mocnej skały lub gałęzi. Przymocowanie uchwytów na wędki do kajaka może pomóc w zmniejszeniu bałaganu na dnie kajaka i umożliwia przeciąganie linki, gdy kajak jest w ruchu. Ponieważ podłogi kajaka mają tendencję do zamoczenia, dobrym pomysłem jest inwestowanie w suche torby, aby zapobiec przemoczeniu ważnych przedmiotów. Będziesz także chciał użyć liny do zabezpieczenia przedmiotów, gdy nie są używane. Często używane narzędzia wędkarskie, takie jak szczypce, powinny być zabezpieczone na każdym końcu kajaka, aby uniknąć dodatkowego ruchu.

Używaj technik łowienia kajakiem

Podróżowanie do trudno dostępnych łowisk jest czasem łatwiejsze w kajaku niż na większej łodzi rybackiej. Skorzystaj z tego, zbliżając się do miejsc, w których ryby mogą gryźć, takich jak strumienie lub obszary z gęstą roślinnością. Aby uzyskać najlepsze wyniki, skup się na rzucaniu w kierunku zewnętrznej krawędzi zarośniętych miejsc i unikaj szybko płynących prądów. Jeśli łowisz nad czystą, płytką wodą, rzucaj dalej od łodzi. W takich warunkach ryby w pobliżu kajaka mają tendencję do łatwego płoszenia. Podczas podróży do nowego miejsca używaj wystarczającego pędu w swoich ruchach, aby umożliwić sobie szybowanie w miejscu wędkowania bez dodatkowego odgłosu wioseł uderzających w wodę.

Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa kajakarstwa

Z każdym doświadczeniem żeglarskim i wędkarskim, podczas łowienia kajakiem musisz nosić odpowiednio dopasowaną kamizelkę ratunkową. Zasada kumpla dotyczy również wędkarstwa kajakowego. Łowienie z kolegą pozwala na utrzymanie pozycji w kajaku, co ograniczy ruchy, a także pozwala dzielić się obowiązkami wiosłowania. Ponieważ nawet najsolidniejsze kajaki mogą czuć się „przechylone” na wodzie, warto rozważyć ustawienie wędek przed wejściem na łódź. Takie podejście może być szczególnie przydatne, jeśli łowisz z dziećmi. Podróżowanie tylko z niezbędnymi rzeczami ograniczy również ruch na kajaku, czyniąc go bezpieczniejszym dla wszystkich na pokładzie. Tylko upewnij się, że ochrona przeciwsłoneczna jest częścią Twojej listy niezbędnych rzeczy!

Stosując się do tych wskazówek dla początkujących wędkarzy kajakowych, Twoje doświadczenie na wodzie będzie bezpieczniejsze i przyjemniejsze. Baw się tam!

Ten post jest częścią serii treści sponsorowanych przez Sierra Trading Post.


Może ci się spodobać również

Lauren Seidl

Lauren Seidl

Lauren Seidl bloguje dla sprzedawcy tańszych Sierra Trading Post, partnera TakeMeFishing.org. Wędruje, biwakuje, wspina się po skałach i eksploruje Góry Skaliste tak często, jak tylko może. Kiedy Lauren nie szuka przygód w swoim rodzinnym stanie Kolorado, można ją znaleźć popijając wspaniały mikrobrew Colorado.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *