Pokonaj poświąteczny blues

Z roku na rok ferie jesienno-zimowe zaczynają się coraz wcześniej. Część mnie lubi oddzielać wydarzenia od siebie, podczas gdy inna część mnie lubi fakt, że wszyscy są szczęśliwi przez długi czas. Jedną z części, której zawsze się boję, jest 2 styczniandponieważ w tym dniu uroczystości dobiegają nagłego końca.

Dla mnie dobiegają końca, ponieważ wydaje mi się, że nigdy nie mam planu kontynuacji. Przechodzimy od Halloweenowego cukierka albo psikusa, przez Święto Dziękczynienia, przyjęcia świąteczne, obchody Bożego Narodzenia, a potem sylwestra. Nie jest niespodzianką, że wszyscy wydajemy się później sinieć.

Dla nas wszystkich wyprawy wędkarskie potrafią wywrócić nasze brwi do góry nogami, więc zaplanowanie zimowej ucieczki to doskonały sposób na pokonanie poświątecznego smutku. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalny wypad do ulubionego miejsca, czy podróż życia gdzieś daleko, kluczową częścią jest po prostu wyjście i zrobienie czegoś, co wszyscy kochamy robić. Zacznij od sprawdzenia budżetu na okres poświąteczny, a następnie zacznij od tego. Tymczasem oto kilka pomysłów.

Kto mógłby pokonać wycieczkę do Bahamy? Dzięki wędkarstwu przybrzeżnemu, wędkarstwu morskiemu, opcjom pełnych domków lub samodzielnym wycieczkom, jest to świetny sposób na wydostanie się z zamarzniętej tundry i rozkoszowanie się słońcem. Zamiana butów zimowych na piasek między palcami jest wyjątkowa, podobnie jak brodzenie w mieszkaniu z rybami krążącymi po okolicy.

Floryda to kolejna świetna opcja. Na wschodnim i zachodnim wybrzeżu są snooki i czerwienie, kości, zezwolenia i tarpony w Keys, a tarpony układane, snooki i czerwienie na tyłach kraju. Jedną z opcji jest wypłynięcie na morze, a kilka opcji to billfish i wahoo. Cholera, kiedy temperatura w domu jest bliska zeru, byłbym szczęśliwy z bałaganem waletów i biedronek!

Mam kilku znajomych, którzy łowią na tzw Zatoka Wybrzeże w lecie, ale myślę, że zimowy wyjazd może być świetną opcją. Jest dużo wody, która płynie od wybrzeża Teksasu aż do zachodniego wybrzeża Florydy, między pstrągami i snookami, kobią i tarponem. Myślę, że bęben na bagnach lub byk bęben nieco na morzu całkowicie wyleczyłby z zimowego smutku.

Łowienie pod lodem to zawsze zabawny, towarzyski sposób łowienia, a niektóre szanty bardziej przypominają salon niż pawilon na świeżym powietrzu. Z ogromnego Wielkie Jeziora w niezliczonych mniejszych jeziorach i stawach świetnie smakują ryby złowione pod lodem, zwłaszcza walleye, bass i okoń.

I zawsze jest wycieczka, aby złapać bieg zimowa stalówka. Steelhead toczą równie wybuchową walkę jak każda inna, a samotność lodowatej rzeki płynącej przez pokryte śniegiem brzegi może być w pewnym sensie najlepszym sposobem na relaks po ekscytujących wakacjach. Ty bądź sędzią.


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing Fundacji Recreational Boating and Fishing. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *