Pokaz łodzi czy nie?

Targi łodzi mogą być doskonałym źródłem informacji, jeśli szukasz łodzi. Na przykład ostatnio zauważyłem, że w dniach 3-6 grudnia w Petersburgu odbywa się pokaz mocy i żaglówek. Będzie miał klinikę żeglarską i „bezpłatne lekcje wędkarstwa dla dzieci”. Niestety jest w St. Petersburgu na Florydzie, a nie w naszym maleńkim St. Petersburgu w Pensylwanii… co chyba ma więcej sensu.

Inną opcją informacji o łodziach jest bezpośrednia wizyta u sprzedawców łodzi.

Lokalny wędkarz Joe Stefanacci ostatnio szukał drugiej łodzi. Większość jego połowów odbywa się na płytkim, skalistym odcinku górnej rzeki Allegheny, w pogoni za bassem małogębowym. Jego konsola środkowa, aluminiowy silnik zaburtowy jest idealny do takich warunków. Jednak Joe jest również częścią drużyny turniejowej sumowej, Nite Shift. Większość jego turniejów odbywa się na większych, głębszych obszarach rzek, gdzie skały są mniej ważne niż możliwość ścigania się do najlepszej struktury trzymania sumów.

Aby znaleźć łódź odpowiadającą jego potrzebom turniejowym, Joe najpierw przez wiele miesięcy robił zakupy online, monitorując dobre oferty zarówno na używane, jak i nowe łodzie. Następnie, częściowo dlatego, że w tym czasie w okolicy nie odbywały się żadne pokazy łodzi, zaczął jeździć do sprzedawców łodzi, aby sprawdzić listę potencjalnych zakupów. Był cierpliwy i odwiedził kilku, starając się zasięgnąć opinii mechaników, a także handlowców.

Dwie łodzie-szczęśliwy-garaż

W jego szczęśliwym garażu są teraz dwie łodzie. Ten nowy dodatek to łódź basowa z włókna szklanego, która może osiągnąć prędkość ponad 60 mil na godzinę i pomoże jego zespołowi sumowemu być bardziej wydajnym w czasie spędzonym na wodzie. Jak w przypadku każdej łodzi jest przerwa w okresie. Zmienił rozmiar śmigła, aby zoptymalizować osiągi i dodaje uchwyty na wędki i ładuje je sprzętem bezpieczeństwa.

Po zakończeniu rejestracji zaoferuję mu pomoc w „rozpracowaniu wszelkich załamań” w jego operacji połowu sumów. Jedyną lepszą rzeczą niż posiadanie dwóch łodzi jest posiadanie kumpla, który posiada dwie łodzie.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *