Podstawy wędkarstwa muchowego: ładowanie kołowrotka

Ponieważ jest tak wyjątkowy, kilka aspektów wędkarstwa muchowego może onieśmielać początkującego, a nawet kogoś, kto jest trochę zardzewiały. Nie tylko techniki rzutu i walki różnią się od wszystkich innych metod, ale po prostu podstawy łowienia z ładowaniem kołowrotka żyłką mogą wydawać się skomplikowane. Musisz znać trzy elementy (podkład, linka muchowa, przypon), ich rozmiary i długości, a na koniec (wzdycha) węzły, aby je połączyć.

Łał! Wróć tutaj. Zrelaksować się. Powiem to prosto: tylko dwa węzły.

Wędkarstwo muchowe różni się od wszystkich innych metod łowienia tym, że to ciężar żyłki napędza przynętę w rzucie, a nie ciężar przynęty używanej do wyrzucenia pewnej długości żyłki. Ze względu na skład i średnicę środkowego kawałka linki muchowej zachowałby zbyt dużo „pamięci”, gdyby cały kołowrotek był wypełniony samą linką muchową. Oznacza to, że gdy jest zwinięty w ciasne wewnętrzne pętle, chciałby pozostać w tych ciasnych wewnętrznych pętlach. Tak więc ten początkowy rzut trafia do linii zwanej „podkładem”.

Podkład to ciężka plecionka bez pamięci. Jest przywiązany do kołowrotka za pomocą węzeł altany. Ten pierwszy węzeł nie jest dużo gorszy niż wiązanie butów. Po prostu wyśrodkuj go na szpuli i dokręć, aby się nie obracał. Prawdopodobnie nigdy więcej go nie zobaczysz, chyba że będziesz miał szczęście skrzyżować ścieżki z tarponem.

Po podkładzie, często sprzedawanym w długości 100 jardów, pojawia się linka na muchy. Aby połączyć, zawiąż węzeł gwoździa. Weź głęboki oddech. Jeśli ja mogę to zrobić, ty to zrobisz. Niektóre instrukcje wymagają „gwoździa”, ale ja używam maleńkich słomek z pustych pudełek po sokach moich dzieci. Ten węzeł może wymagać kilku prób. Ale wtedy możesz wykorzystać ten moment wiązania i związać go ponownie, aby połączyć ostatnią część, lidera.

Możesz kupić wędkę muchową z preinstalowaną linką. Lub wiele sklepów z artykułami sportowymi oferuje usługę napełniania szpul. Ostatnio ładowałem kołowrotek znajomego za pomocą kombinacji linek muchowych, które pasowały do ​​rozmiaru wędki muchowej i kołowrotka, w tym przypadku 4/5 mas. Ta kombinacja (100 jardów 20lb podkładu, linka muchowa 4WF i 9 ft zwężający się przypon) była w rozsądnej cenie i miała odpowiednią długość, aby w pełni załadować kołowrotek, więc jedyne, co musiałem zrobić, to zawiązać dwa węzły.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących wędkarstwa muchowego, mamy więcej odpowiedzi, więc sprawdź nas!


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *