Podstawy konwencjonalnego sprzętu do surfowania

Każdego roku miliony wędkarzy trafiają w mydliny w całym kraju. Niektórzy łowią karmazyny, snook i waletów, podczas gdy inni szukają okonia pasiastego, błękitnego lub troci wędrownej. Sprzęt wędkarski i techniki surfowania różnią się od tych używanych w głębi lądu, więc przyjrzyjmy się podstawom sprzętu do surfowania.

Niezbędny sprzęt do surfowania

Wędki z wtyczką i żywą przynętą powinny mieć od 10 do 12 stóp długości, o średnio-szybkiej akcji, zdolne do rzucania woblerami i wahadłami od 1 do 3 uncji. Kołowrotki spinningowe i konwencjonalne powinny mieć dużo żyłki. 150 do 200 jardów 15-20 funtów testowego mono jest dobre, ale jeśli potrzebujesz więcej linii lub linii o wyższej wadze, przełącz się na pleciony mono. W chłodniejszych wodach na plaży dobrze sprawdzają się wodery lub gumowe buty za kolano, ale jeśli jest cieplej, możesz uciec z sandałami lub butami do brodzenia. Potrzebne będą okulary polaryzacyjne, szczypce lub szczypce ze stali nierdzewnej, haczyki, krętliki, agrafki, przypony trójdrożne i materiał przyponowy. Korki, miękkie tworzywa sztuczne, łyżki i ciężarki to powszechnie stosowane narzędzia do surfowania. Jeśli celujesz w ryby zębate, takie jak bluefish, upewnij się, że oprócz szczypiec masz też wargę lub chwytak.

Wędki muchowe

Następna na liście podstaw sprzętu do surfowania są wędki muchowe. Wędki muchowe o długości od 9 do 10 stóp na 9 lub 10 ciężarów są idealne do wyprowadzania dalekich rzutów. Linki pływające, linki pośrednie i linki całkowicie tonące są idealne do zrzucania much na różnych poziomach słupa wody. Przypony, osprzęt końcowy, nożyczki/kleszcze, haczyki i nożyczki/kleszcze można łatwo przechowywać w torbie na klatkę piersiową. W przypadku much wypróbuj kombinację atraktorów i imitatorów, ze streamerami, epoksydami, bucktailami i różnymi popperami lub suwakami.

Wskazówki dotyczące wędkarstwa surfingowego

Czytanie wody jest ważne, więc musisz dowiedzieć się o plażach, ujściach rzek, zatoczkach, falochronach, mieszkaniach i rozstępach. W każdym z tych obszarów ryby znajdują się w różnych fazach przypływu. Zapewniają strukturę, której drapieżniki używają do przygwożdżenia zdobyczy. Oto więcej wskazówek dotyczących wędkarstwa surfingowego.

Dowiedz się, jak łowić ryby podczas surfowania

Aby wiedzieć, jak łowić ryby podczas surfowania, musisz wiedzieć, w którym kierunku płynie prąd. Ryby pływają w nurcie i rozpoczynają poszukiwania od miejsca, w którym łączy się przypływ i wiatr. W tych rejonach znajduje się przynęta, a tam, gdzie jest przynęta, są ryby.

Pamiętaj, że cokolwiek zaniesiesz na plażę, będziesz musiał zanieść z powrotem na swój sprzęt. I dlatego po dziesięcioleciach łowienia w solance wielu odnoszących sukcesy wędkarzy trzyma się podstaw sprzętu do surfowania. Mniej znaczy więcej!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *