Planowanie podróży na połów tuńczyka w San Diego

Badając, gdzie łowić ryby w Kalifornii, nie będziesz musiał długo szukać, zanim znajdziesz informacje o słynnych połowach tuńczyka w San Diego. „Przepraszam, Charlie”, ale łowienie tuńczyka w San Diego to jedna z tych wycieczek, które również pozostają na mojej „listze wiader minnow”.

Tuńczyk to jedne z najsilniejszych i najszybszych gatunków ryb, a tuńczyk żółtopłetwy może wzrosnąć do 6 stóp długości, a gigantyczny tuńczyk błękitnopłetwy może osiągnąć zdumiewającą długość 10 stóp i ważyć ponad 1000 funtów. Średnie rozmiary dla każdego gatunku ryb mogą wynosić tylko około 30-50 funtów, ale nadal są w stanie zapewnić zarówno Tobie, jak i każdemu sprzętowi wędkarskiemu całkowity trening.

Planując wyprawę na połów tuńczyka w San Diego, ważne jest, aby sprawdzić różne raporty z połowów tuńczyka w San Diego, aby spróbować dopasować czas do gorącego brania. Oprócz aktualnych trendów działań wędkarskich, spróbuj znaleźć archiwalne liczby z opublikowanych w poprzednich latach sumy dokowania i zanotuj złowione gatunki, rozmiary, czas oraz informacje o liczbie łodzi i wędkarzy.

Wycieczki połowu tuńczyka w San Diego mogą się znacznie różnić. Niektóre wycieczki oferują mniejsze, prywatne imprezy dla 5 lub 6 wędkarzy, a jeśli nie musisz łowić tuńczyka, krótsze wycieczki w ciągu pół dnia mogą narazić Cię na gatunki takie jak halibut, perkal basowy i żółtoogon. Jednak, aby dotrzeć do tuńczyka pelagicznego, patrzysz na poważną ekspedycję rybacką na głębokim morzu do San Diego, trwającą od 2 do być może 21 dni na niezwykle zacięte pogoń za tuńczykiem. Te długie wyprawy odbywają się na większych łodziach w zakresie 80-100 stóp i mogą pomieścić do 90 wędkarzy.

Kiedy przygotowujesz się do połowu tuńczyka w San Diego, zwróć także szczególną uwagę na szczegóły dotyczące tego, co zabrać ze sobą. Większość łodzi czarterowych ma sprzęt wędkarski, który można wypożyczyć, ale lepiej sprawdzić dwa razy. Standardowy sprzęt wędkarski z przewodnikiem zawiera zwykle takie elementy, jak kombinezon przeciwdeszczowy, krem ​​​​przeciwsłoneczny, ubranie na zmianę (lub dwie), kalosze, buty do tenisa i przybory toaletowe. Jeśli pakujesz się na jedną z tych kilkudniowych wędrówek, weź ze sobą dużo do przeczytania, ponieważ na pewno będzie trochę przestojów. Na koniec sprawdź licencje połowowe, a ponieważ łowienie tuńczyka w San Diego to długa podróż, może być konieczne zabranie ze sobą paszportu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *