Pierwszy dzień prób polowania na szlaki świętował najlepsze treningi i muzykę psów gończych

 • Pierwsze próby polowania na polowanie na szlaki Brytyjskiego Związku Sportowego Ogarów (BHSA) były nie tylko „pokazem najlepszych praktyk”, ale także demonstrowaniem jakości zarządzania polowaniem.

  W zawodach, które odbyły się 30 października w Gloucestershire, wzięły udział trzy polowania, aby pokazać umiejętności swoich psów w poruszaniu się po wytyczonych szlakach. Zebrało się około 300 osób, gdy watahy, z których każda otrzymała na godzinę teren na wyznaczenie szlaku, ruszyły do ​​akcji.  Matt Ramsden, współmistrz i myśliwy księcia Beaufort i Philip Hague, zawodowy myśliwy z VWH, zostali dosiadani, by osądzić las Cheshire, na który polował Tom Wright, East Essex pod dowództwem myśliwego Gary’ego Thorpe’a oraz Crawley i Horsham, ścigany przez współmistrza i myśliwego Richarda Gurneya. Paczki były oceniane pod kątem dokładności, głosu, napędu, spójności i rzucania.

  Pierwsza nagroda trafiła do Lasu Cheshire.

  „Wszystkie trzy watahy znalazły się dzisiaj w dość trudnych warunkach, ponieważ wszystkie polowały na „zuchwały z Cotswold”, i to na zuchwały orne, do których ich psy nie byłyby przyzwyczajone” – powiedział Ramsden. „Dodaj do tego dużo wiatru, a w tych warunkach lasy Cheshire trzymały się razem, grały cudowną muzykę ogarową i pięknie rzucały się, dzięki czemu bardzo dobrze trzymały się swojego szlaku”.

  Każde opakowanie wykorzystywało inną mieszankę zapachową i inny sposób układania szlaku; biegacza, quada i kombinacji obu.

  Pan Thorpe powiedział: „W lecie przedstawiamy młodym psom szlaki. Nie mógłbym być bardziej zadowolony z tego, jak polują dzisiaj w nowym kraju”.

  Dyrektor zarządzający BHSA Oliver Hughes powiedział H&H: „Wydaje mi się bardzo ważne, aby społeczność łowiecka wymyślała proaktywne pomysły, aby pokazać, że polowanie na szlaki jest dobrze uregulowaną, dobrze zarządzaną, zabawną i zdrową działalnością”.

  Dodał: „To pokaz najlepszych praktyk we współczesnym łowiectwie. Pochodzący z profesjonalnego środowiska polo [he was formerly deputy chief executive of the Hurlingham Polo Association]Postrzegam to jako logiczny postęp, aby wprowadzić element rywalizacji do polowań, aby zademonstrować umiejętności i techniki, a także rodzaje psów gończych i różne zapachy.

  „Dzisiejszy dzień był wielkim sukcesem i świetną zabawą. Mam nadzieję, że można to wykorzystać jako szablon dla przyszłych wydarzeń, na którym można się oprzeć i zobaczymy, że stanie się to jednym z kilku corocznych wydarzeń w całym kraju. Każdego lata psy rywalizują ze sobą na pokazach psów gończych, a teraz możemy ustanowić nową tradycję zawodów, która pokazuje wspaniałe zdolności, dla których nasze psy były tak starannie hodowane od setek lat.

  Może Cię również zainteresować:

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *