Pielęgnacja akumulatora łodzi i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

Pielęgnacja akumulatora łodzi

12-woltowy akumulator głębokiego cyklu jest ważną częścią żeglarstwa. Może być nie tylko źródłem zapłonu większych silników łodzi, ale jest także poręcznym źródłem zasilania dla mocno obciążonego elektrycznym silnikiem do trollingu, który pozwala dyskretnie poruszać się w celu zlokalizowania aktywnie żerujących ryb.

Ale bateria łodzi jest szanowana. Pewien miejscowy wędkarz wyjął swoją łódź po raz pierwszy wcześnie tej wiosny, opuścił silnik do trollingu do wody i wcisnął pedał mocy. Spotkał się z wstrząsającą nerwami eksplozją, która brzmiała „jak strzelba”, która na szczęście znajdowała się w komorze akumulatora łodzi.

Oto tylko kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa łodzi na bateriach.

Okulary ochronne. Zawsze, gdy pracujesz przy połączeniu akumulatora łodzi, noś okulary ochronne. Okres.

Pokrywa bezpieczeństwa. Zainwestuj w skrzynkę na akumulator do łodzi. Ta wytrzymała plastikowa obudowa utrzymuje zawartość suchą i bezpieczną do przenoszenia i transportu.

Gorące połączenia. Bezpośrednio po intensywnym użytkowaniu silnika do trolingu nakrętki skrzydełkowe lub inne złącza mogą być gorące. Pozostawić do ostygnięcia przez kilka minut przed odłączeniem na czas jazdy powrotnej przyczepy.

Naładuj to. Postępuj zgodnie ze wskazówkami i podłącz ostrożnie do ładowarki zaraz po użyciu. Zalecane jest powolne ładowanie.

Świadomość korozji. Uważaj, aby wokół zacisków nie pojawiła się korozja. Soda oczyszczona, woda i pędzel wyczyszczą i pomogą utrzymać dobre połączenie.

Wiek baterii. Śledź miesiące użytkowania akumulatora łodzi. Często na górze znajduje się data lub odniesienie do dziurkowania. Kiedy bateria zbliża się do końca swojej żywotności, po prostu zwróć ją do recyklingu i zdobądź nową. Może to uchronić cię przed koniecznością holowania z powrotem na brzeg.

Choć to źródło zasilania jest poręczne, może być niebezpieczne. Należy uważnie przeczytać wszystkie instrukcje dotyczące akumulatorów łodzi i zapoznać się z resztą listy kontrolnej bezpieczeństwa łodzi, aby móc cieszyć się wieloma bezpiecznymi rejsami łodzią. I oczywiście nie zapomnij upewnić się, że rejestracja Twojej łodzi jest aktualna!


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *