Pięć ptaków, których się boisz

Notatka o ptakach®

Pięć ptaków, których się boisz

Na podstawie podcastu Bring Birds Back

To jest Ptasia Notatka.

[Cassowary growl]

Autorka i miłośniczka ptaków Ashley C. Ford mówi, że dobrze jest mieć listę przynajmniej pięciu ptaków, których się boisz. Wiesz, jak wysoki na sześć stóp kazuar. Żebyś był szczery.

Ashley C. Ford: Ponieważ uważam, że przede wszystkim bardzo ważne jest, aby się ukorzyć i zrozumieć, gdzie się znajdujesz w łańcuchu pokarmowym. Powinieneś znać swoje obawy. Przesłuchiwanie twoich lęków jest już dla ciebie dobre i przesłuchiwanie, hm, ptaków, których się osobiście boisz. Um, myślę, że to jest, wiesz, to jest kluczowe słowo. Kiedy mówię o posiadaniu listy ptaków, zawsze nazywam ją osobistą listą ptaków. Lista ptaków Yo nie musi wyglądać jak moja lista ptaków. Inni ludzie mieli swoje osobiste powody, takie jak, och, ugryzła mnie gęś, kiedy miałam pięć lat.

[Canada Goose honk]

Ashley C. Ford: I to jest jak, tak, to jest naprawdę smutne. Ale gęsi nie ma na mojej liście ptaków, bo dorastałem na Środkowym Zachodzie. A ja osobiście wiem, że nie boję się żadnej gęsi.

[Music: “Goosebusters”]

Ashley C. Ford: Tak żyłem. Więc gęsi nie ma na mojej liście ptaków. Gęś nigdy nie mogłaby zobaczyć mojej listy ptaków. Dobra.

[“Goosebusters” lyrics: “I ain’t afraid of no goose!”]

Jakie ptaki znajdują się na twojej pierwszej piątce listy? Daj nam znać w mediach społecznościowych, AT BirdNote Radio.

Posłuchaj więcej o mojej rozmowie z moimi bohaterami ptaków, Ashley C. Ford i Tracy Clayton, w podkaście Bring Birds Back. Posłuchaj w swojej aplikacji do podcastów lub w BirdNote dot org. Jestem Tenijah Hamilton.

###

Starszy producent: John Kessler
Dyrektor ds. treści: Allison Wilson
Producent: Mark Bramhill
Producent zarządzający: Conor Gearin
Dźwięki ptaków dostarczone przez The Macaulay Library of Natural Sounds w Cornell Lab of Ornithology, Ithaca, New York. Southern Cassowary Xeno Canto 132934 nagrany przez M. Andersona i Canada Goose ML 212509691 nagrany przez J. Holmesa.
Temat BirdNote został skomponowany i zagrany przez Nancy Rumbel i Johna Kesslera.
© 2022 BirdNote Październik 2022
Narrator: Teniah Hamilton

Nr ID PodBBB-16-2022-10-27 PodBBB-16

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *