Patyk Pstrąg

Kiedy byłem mały, tata nazywał każdą gałąź, którą wylądowałem podczas łowienia, „pstrągiem” i klepał mnie po plecach. Mieliśmy inne nazwy dla zaczepów, ale w końcu dowiedziałem się, że niektóre z tych etykiet to naprawdę nazwy ryb, takie jak „okoń skalny” i „logperch”.

Dowiedziałem się, odwiedzając niektórych wędkarzy Bassmaster Elite Grega Hackneya używa terminu „leszcz” w odniesieniu do wyładowanych pałeczek. Edwina Eversa mówi, że „łowi wiewiórki”, jeśli jego przynęta wyląduje na drzewie. Choć nie miał na to imienia, Casey Ashley raz zahaczyłem aluminiową puszkę, która faktycznie walczyła jak duża ryba. „To mnie oszukało”, powiedział, „aż do łodzi”.

Patyk Pstrąga

Jeśli łowisz tak „dokładnie”, jak ja, nie jest niczym niezwykłym zwijanie czegoś, co nie jest rybą. W niektóre dni jest to największa rzecz, jaką wnosimy na łódź. Zwykle zatrzymujemy, a nie uwalniamy nasze przeszkody, ale sprawdzamy przepisy. To może nie być godne ściany, ale to tylko część wędkarstwa, więc równie dobrze może się przy tym dobrze bawić.

Czy masz jakieś rybie nazwy dla swoich zaczepów?


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *