Parujące lokalizacje wędkarskie

W całym kraju są miejsca, w których manipuluje się temperaturą wody, co pozwala na stosunkowo niewielki obszar wyjątkowych możliwości połowowych. Na przykład niektóre wspaniałe obszary połowów pstrągów powstają dzięki wykorzystaniu chłodnych wód tylnych poniżej dużych tam. Jednak w miesiącach zimowych wędkarze i ryby mogą szukać ciepłej wody uwalnianej z elektrowni.

Jednym z popularnych miejsc jest Sooner Lake w Oklahomie. Słyszałem „im zimniej, tym lepiej” od wędkarzy z okolicy i widziałem kilka świetnych połowów, gdy ciepła woda z elektrowni wpływa do jeziora. Ten balsamiczny nurt przyciąga duże ławice shadów, a za nimi podążają bassy wielkogębowe, saugeye i sumy kanałowe.

W przypadku sumów wypróbuj przynęty, takie jak cięta imitacja lub rybki uzbrojone w trójdrożny krętlik, aby zmniejszyć ryzyko zaczepienia o skaliste dno. Ze względu na letnie temperatury wody wędkarze mogą zastosować niektóre z letnich taktyk. Przynęty imitujące shad, błystki obrotowe i zatyczki z wargami mogą być afektywne. Być może jedną z najgorętszych akcji jest łowienie na wodzie i łowienie na muchę, zwłaszcza o wschodzie i zachodzie słońca.

Jednym z miejsc, które odwiedzę tej zimy, jest rzeka Allegheny pod elektrownią niedaleko Templeton w Pensylwanii. Newton Lake w południowym Illinois to kolejna lokalizacja wspomniana przez blogera Jasona Sealocka z wired2fish.com. Jednym ze sposobów, aby dowiedzieć się, czy w pobliżu znajduje się obszar połowów z ciepłą wodą, jest sprawdzenie przewodnika wędkarskiego swojego stanu. Często obowiązują zasady dostępu i specjalne przepisy.

Ryby to zwierzęta zmiennocieplne, więc ich metabolizm wzrasta w cieplejszej wodzie. Nawet jeśli wędkarz może nie być w stanie wyczuć swoich palców, a ryby w innych miejscach byłyby powolne zimą, te krótkie obszary ciepłej wody mogą utrzymać ryby w aktywnym żerowaniu i pomóc w zimowej walce z gorączką kabinową.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *