Park Narodowy Everglades

Z jakiegokolwiek powodu łatwo jest myśleć o parku narodowym jako o lądzie. A na półtora miliona akrów łatwo byłoby pomyśleć, że Everglades Park Narodowy (www.nps.gov/ever/index.htm) składa się z ogromnej ilości ziemi. Jedną z wyjątkowych cech parku jest to, że 1/3 jego powierzchni, czyli 500 milionów akrów, to woda. Fakt, że w tych wodach występuje ogromna liczba ryb łownych, oznacza, że ​​kiedy ustawisz swój kompas, aby udać się na subtropikalną dzicz, dobrze byłoby zabrać ze sobą różne rodzaje sprzętu wędkarskiego. Istnieje wiele różnych gatunków ryb do połowu.

Niektóre z największych portów rybackich znajdują się w parku lub w jego pobliżu, który zasadniczo biegnie od północnej granicy Trasy 41 (Tamiami Trail) do południowej granicy Trasy 1 (przez Florida Keys). Miasto Everglades. Chokoloskee. Flaming. Archipelag Tysiąca Wysp znajduje się po zachodniej stronie i sam może reprezentować wystarczającą ilość wody, aby łowić ryby przez całe życie. To, co czyni park jeszcze lepszym, to fakt, że park jest otwarty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Głębokość wody jest dość stała w całym parku i ma mniej niż pięć stóp głębokości. Okazje do slamu backcountry dla snooków, karmazynów i troci są dobre na obszarach południowych i zachodnich. Highland Beach i Cape Sable są dobre na wędkowanie, a czerwone można złowić w pobliżu kempingu Flamingo. Istnieją również sezonowe okazje do slam flats of bonefish, tarpon i pozwolenie. Wędkarstwo muchowe na te gatunki jest bardzo popularne, ale używanie spinningów słodkowodnych i stickbaitów, takich jak Mirrolures, Bass Assassins, Twisty Tails i jigów zakończonych krewetkami, również działa świetnie. Jack Crevalle, biedronka i lucjany namorzynowe to powszechnie łowione gatunki.

Park ma wiele różnych terenów, od linii brzegowych, trawiastych równin, kanałów, plątaniny namorzynów i głębszych zakamarków zwanych dziurami. Szukaj ruchomej wody w ujściach potoków, rzekach oraz w miejscach, gdzie spotykają się płytkie i głębokie wody. Struktury rybackie, takie jak martwe drzewa, namorzyny i bary z ostrygami, to również dobre pomysły. I chociaż wielu wędkarzy myśli o gatunkach słonowodnych, które mogą złowić, jest niespodzianka; w parku znajdują się również słodkowodne rzeki i strumienie, co oznacza okonia wielkogębowego i leszcza. Skakanie tarpona rano i łowienie okoni i leszczy po południu to dla mnie całkiem dobry dzień.

Istnieje ogromna liczba przewodników, którzy łowią ryby w całym parku, a kemping jest dostępny przez cały rok. 108 miejsc znajduje się w centrum dla zwiedzających Ernesta F. Coe oraz 234 miejsca i usługi w pobliżu Flamingo. Jeśli szukasz prawdziwych wrażeń w dziczy, są chickees, czyli platformy zbudowane na słupach i przykryte dachami. Wioślarze lub żeglarze zwykle rozbijają namioty na pisklętach.

W tym roku dodaj Park Narodowy Everglades do Twojej listy miejsc do łowienia. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing Fundacji Recreational Boating and Fishing. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *