Oto, czego potrzebujesz, aby uzyskać licencję wędkarską

Pierwszym krokiem każdej udanej wyprawy wędkarskiej jest określenie, czego potrzebujesz, aby uzyskać licencję wędkarską. Po uzyskaniu dokumentów potrzebnych do uzyskania licencji połowowej proces jest łatwy. I przez cały czas jest coraz łatwiej.

Sprawdź online, czego potrzebujesz, aby uzyskać licencję połowową w swoim stanie. Wymagania dotyczące stanu różnią się w zależności od typu, czasu trwania i lokalizacji. Może to zaoszczędzić trochę czasu i możliwej frustracji. Ale oto kilka typowych dokumentów potrzebnych do uzyskania licencji połowowej.

Prawo jazdy

Jeśli kupujesz osobiście od sprzedawcy licencji wędkarskiej, ważne jest prawo jazdy, ponieważ zawiera Twoje zdjęcie i podpis, które można wykorzystać do weryfikacji Twojej tożsamości. Pokazuje również Twój adres, co jest przydatne przy zakupie „pozwolenia na wędkowanie” i wiek, co może być pomocne, jeśli istnieje zniżka dla seniorów.

Karta identyfikacyjna

Jeśli nie prowadzisz samochodu, będziesz potrzebować dowodu osobistego wydanego przez państwo lub podobnego dokumentu, takiego jak paszport. Dodatkowo, możesz być zobowiązany do przedstawienia rachunków za media w swoim miejscu zamieszkania, aby udowodnić, że kwalifikujesz się do licencji rybackiej rezydenta, która jest tańsza niż licencja nierezydenta.

Numer ubezpieczenia społecznego

Dodatkowo w niektórych stanach będziesz musiał podać swój numer ubezpieczenia społecznego, więc jeśli nie masz go jeszcze zapamiętanego, będziesz potrzebować również tej karty. Gdy wszystkie te informacje zostaną wprowadzone do bazy danych stanu, możesz otrzymać numer identyfikacyjny klienta. Wtedy, w przypadku przedłużeń itp., możesz potrzebować tylko tego numeru, który będzie znajdował się na twojej starej licencji wędkarskiej.

Dowód wojskowy (jeśli dotyczy)

Jeśli jesteś w wojsku (dziękuję, przy okazji!), wyrobienie wojskowego dowodu osobistego może być warte zniżki w twoim stanie. Licencja wędkarska to fantastyczny pomysł na prezent, a kupony na licencję wędkarską mogą być również dostępne, ale nadal będziesz potrzebować tych samych informacji dla szczęśliwego odbiorcy, co może być trochę trudne do uzyskania, jeśli chcesz, aby była to niespodzianka.

Po znalezieniu tego, czego potrzebujesz, aby uzyskać licencję wędkarską, zarówno online, jak i osobiście, możesz być bardzo bliski zakupu szczęścia. Następnie sprawdź lokalny raport wędkarski, aby wskazać ci właściwy kierunek. I zauważ, że podczas gdy w każdym stanie musisz mieć przy sobie stanową licencję połowową, w niektórych stanach, takich jak Pensylwania, musisz ją mieć NA sobie, przypiętą i odsłoniętą, więc przeczytaj drobnym drukiem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *