Organizacje zajmujące się ochroną przyrody tworzą zrównoważone rybołówstwo

Zrównoważone rybołówstwo wynika z właściwego zarządzania rybołówstwem, właściwych technik połowu i wypuszczania oraz wielu innych warunków. Dla niektórych niedocenianymi bohaterami są organizacje zajmujące się ochroną przyrody, które lobbują w naszym imieniu. Często są pionkami naszego meczu piłkarskiego i zasługują na okrzyk.

Pamiętasz poczerniałe karmazyny, które pojawiały się w większości menu restauracji w latach 80-tych? Cóż, ten pyszny posiłek spowodował ogromne szkody w populacji karmazyna. W 1977 r Stowarzyszenie Ochrony Wybrzeża utworzona w celu ochrony nie tylko karmazyna, ale także pstrąga plamistego. CCA ma rozdziały w 17 stanach przybrzeżnych i walczy między innymi o zakazanie komercjalizacji nettingu, wdrożenie redukcji przyłowów, wspieranie ustawodawstwa prorybackiego. Niezależnie od tego, czy rozdziały budują sztuczne rafy, finansują programy nauk o morzu, czy inicjują badania naukowe, trzymają rękę na pulsie słonej wody.

BASS, „Światowy lider w łowieniu basów” to coś więcej niż tylko sponsorowanie turniejów. Oszczędzają również zasoby, w których łowią i rywalizują basiarze. Od wczesnych lat siedemdziesiątych firma BASS opracowała rozsądną politykę zarządzania rybołówstwem oraz chronioną i ulepszaną zasoby wodne. Organizacja zajmuje się erozją, sedymentacją, starzeniem się zbiorników i odbudową siedlisk. Zdrowe środowisko tworzy zdrowe zasoby ryb, a aby do nich dotrzeć, BASS pracuje również nad dostępem.

A www.TakeMeFishing.org wspiera zrównoważone rybołówstwo poprzez Sport Fish Restoration. Od czasu jego uchwalenia w 1950 r. stanowe agencje ds. ryb i dzikiej przyrody otrzymały w ramach programu ponad 8 miliardów dolarów. The zebrane pieniądze z podatków udaj się do stanowych agencji zajmujących się rybołówstwem i dziką fauną i florą w celu badań nad rybołówstwem, poprawy siedlisk, edukacji wodnej oraz dostępu do rybołówstwa i łodzi, takich jak doki i rampy. Program Sport Fish Restoration to nie tylko więcej ryb; chodzi też o większy dostęp do połowu ryb.

Istnieje wiele innych fantastycznych grup, które niestrudzenie pracują nad tworzeniem zdrowych środowisk, tworzeniem czystej wody i zwiększaniem zasobów ryb. Wszyscy są częścią gry zespołowej, która przynosi nam wszystkim korzyści.

Możesz również zrobić swoją część, kupując licencję wędkarską i/lub rejestrując swoją łódź!


Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *