Operacja Epicentrum idzie dobrze, uważana za „nieskomplikowaną”

Koń pełnej krwi angielskiej Winchella Epicentrum który zatrzymał się z kontuzją prawej nogi w turnieju Longines Breeders’ Cup Classic (G1) 5 listopada o godz Keenelandprzeszła „prostą, nieskomplikowaną” operację 6 listopada w szpitalu Rood Rood & Riddle Equine Hospital, jak mówi menedżer wyścigów Winchell Thoroughbreds, David Fiske.

„Bez niespodzianek”, powiedział o niedzielnej porannej operacji naprawy bocznego złamania kłykcia. „Wyszedł z rekonwalescencji i chodzi. Jak dotąd, tak dobrze”.

Zwycięzca Runhappy Travers Stakes (G1) został podciągnięty w backstretch przez Joela Rosario w wygranym przez Linia lotnicza . Epicenter zatrzymał się zbliżając się do odległego zakrętu i został załadowany na karetkę konną i ostatecznie przetransportowany do Rood & Riddle.

Złamanie kłykcia skutkuje złamaniem kości armatniej powyżej pęciny, zwykle z powodu dużych obciążeń przenoszonych podczas ćwiczeń z dużą prędkością. Naprawa regularnie polega na wstawianiu chirurgicznych wkrętów do drewna.

Zapytany, czy kariera wyścigowa Epicenter dobiegła końca i czy zmierzał do stadniny w 2023 roku, Fiske powiedział: „Myślę, że na to trochę za wcześnie. Myślę, że plan dla niego to 30 dni odpoczynku w boksach, 30 dni chodzenia z rękami, ponownie – Prześwietlenie. W idealnym świecie moglibyśmy czekać do tego czasu z podjęciem decyzji, ale biorąc pod uwagę ramy czasowe, z którymi pracujemy, możemy podjąć tę decyzję wcześniej.

Zapisać się do

Hodowcy często rozpoczynają rezerwację ogierów na klacze jesienią przed rozpoczęciem sezonu lęgowego w lutym.

Syn Nie tym razem wyszkolony przez Hall of Famer Steve Asmussen, Epicenter jest uważany za jednego z wiodących kandydatów do tytułu mistrza 3-letniego mężczyzny z wyróżnieniem. Dwukrotnie zajmujący klasykę, zwycięzca sześciu z 11 startów i ponad 2,9 miliona dolarów.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *