„On zjednoczył naszą rodzinę”: złamane serce pożegnanie z WKKW i gwiazdą Derby Speed ​​Hickstead

 • Jeździec na koniu, który zjednoczył rodzinę w miłości do niego, oddał hołd zmarłej w wieku 21 lat supergwiazdzie WKKW i skoków przez przeszkody.

  Doonaveragh O One Esib Power musiał zostać uśpiony w poniedziałek (31 października) i pozostanie w swoim domu przez 16 lat, z tymi, którzy kochali go najbardziej. Z Esibem osiągnął poziom czterogwiazdkowy (obecnie pięciogwiazdkowy), wygrał niezliczone krajowe Grand Prix i Dublin Horse Show, a także wygrał wyścigi Hickstead speed Derby z bratem Esiba, zwycięzcą Grand National dżokejem Robertem (Robbie). ).  „Zawsze będą specjalne konie, ale nigdy nie będzie takiego, który jednoczy rodzinę tak bardzo jak on” – powiedział Esib H&H. „Robert kochał go tak samo jak ja, mamę i tatę też. Połączył nas wszystkich, dając nam te niesamowite dni.”

  Esib kupił irlandzkiego wałacha „Tommy” jako pięciolatek od Ryana Crumleya.

  „Był na skokach przez przeszkody w Lanaken, ale kupiłam go jako potencjalnego konia supergwiazdy, co, szczerze mówiąc, był” – powiedziała. „Zajął 10. miejsce w swoim pierwszym trzygwiazdkowym [now four-star] jako ośmiolatek w Barbury, gdzie był niesamowity. Ale doznał kontuzji i to był naprawdę początek jego zmiany ścieżki.

  Esib mieszkała wówczas w Anglii i zawarła umowę z Robertem na odwyk Tommy’ego.

  „Był szczęśliwy, że wykonał całą pracę nóg i pomógł mu wrócić po kontuzji, pod warunkiem, że pozwolę mu jeździć na nim w wyzwaniu dla zawodników Hickstead, taka była umowa!” powiedziała.

  „Zaczął skakać z nim latem, kiedy nie był zajęty wyścigami; wygrał Hickstead speed Derby i kilka krajowych Grand Prix w Irlandii.

  „Potem poszedłem do badmintona i powaliłem całe to miejsce w niedzielę. Byłem pogrążony w depresji i zdecydowałem, że muszę popracować nad skokami przez przeszkody”.

  Robert Power i Tommy w speed Derby 2013

  Esib powiedział, że z wielu powodów było wiele ważnych wydarzeń w karierze Tommy’ego.

  „Dokąd nas zabrał i co osiągnęłam, o czym nigdy nie myślałam, że to zrobię” – powiedziała. „Nigdy nie myślałem, że zrobię derby Hickstead, ale żeby to skoczyć i skoczyć dobrze – ale prawdopodobnie wygrywając w Dublinie [in 2019] był tym jedynym; Byłem tam przez lata moich kucyków i myślałem, że moje dni skakania w Dublinie się skończyły. Tylko dwóch narodowości mogło wyjechać, więc zasłużyliśmy na nasz bilet i wiedziałem, że to moja jedyna okazja i musimy odcisnąć swoje piętno. Wygrana była po prostu niesamowita”.

  Esib i Tommy wygrali niezliczone krajowe Grand Prix, w tym zeszłoroczny GAIN Equine Nutrition Alltech National Grand Prix na National Balmoral Championships.

  Po wygranej powiedziała Showjumping Ireland: „Tommy ma sekret, którego wszyscy jako ludzie musimy się nauczyć; kocha życie. Kiedy zakładasz mu obrożę i przygotowujesz do występu, uwielbia to. Absolutnie kocha swoją pracę. Był dziś tak samo szczęśliwy z tego zwycięstwa jak ja; on to kochał.”

  „Za każdym razem, gdy wchodził na pudełko, wiedziałeś, że masz szansę” – powiedział Esib H&H. „Zawsze dawał z siebie wszystko i nigdy nie skakał złych rund.

  „Był bardzo dziwnym, ale wspaniałym koniem; prawdopodobnie tylko garstka ludzi mogła założyć mu uzdę, a jeśli ci nie znał i ci nie ufał, nie zbliżałeś się do niego. Był bardzo wrażliwy, ale kiedy ci zaufał, dał ci wszystko.

  „Kiedy Robert miał córkę Emmę, od dnia, w którym Tommy ją poznał, wiedział; kochał ją i był przy niej taki cichy. Był dla niej niesamowity, a teraz chce wiedzieć, dlaczego poszedł do nieba”.

  Esib powiedział, że Tommy był w świetnej formie i mógł startować tego lata.

  „Nie było żadnego fizycznego powodu, żeby tego nie robić, ale nigdy bym sobie nie wybaczyła, gdyby coś poszło nie tak” – powiedziała. „To był szok, ponieważ nigdy nie był „starym koniem”; był doskonały w niedzielną noc, a potem coś musiało pójść nie tak wewnętrznie, bo w poniedziałek rano nie mógł wstać.

  „Dzięki Bogu, że był w domu, a ja tam byłem i Robbie był tam. To było okropne, ale jest tu na zawsze.

  Dodała: „Poruszyłeś życie każdego członka mojej rodziny, nie tylko. Byłeś sobą, ale miałeś najmilszą duszę każdego konia, jakiego kiedykolwiek spotkałem. Byłeś kimś więcej niż koniem, byłeś częścią naszej rodziny i bez Ciebie już nigdy nie będzie tak samo.

  „Będziemy tęsknić za twoją piękną twarzą bardziej, niż myślałam, że to sobie wyobrażam. Mam nadzieję, że dałem ci najlepsze życie, na jakie zasłużyłeś, i bez ciebie mam złamane serce.

  Może Cię również zainteresować:

  Dżokej zwycięzca Grand National powrócił do swoich skokowych korzeni, aby triumfować w LED Sport Europe Speed ​​Derby

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *