Okrągłe haczyki na ryby do łapania i wypuszczania

Okrągły haczyk kwalifikuje się jako świetny dodatek do sprzętu zabezpieczającego wędkarstwo. Ze względu na swój unikalny kształt jest bezpieczny dla ryb i zwiększa skuteczność połowu i wypuszczenia. Jest również bezpieczny dla wędkarzy, ponieważ ostry czubek haczyka jest obrócony tak daleko w kierunku trzonka, że ​​drastycznie zmniejsza to możliwość zacięcia przez wędkarza siebie lub innych.

Okrągły haczyk na ryby istnieje od dawna. Na przykład istniały podobne projekty stworzone przez wczesnych rdzennych Amerykanów, którzy prawdopodobnie nie byli tak zainteresowani złapaniem i wypuszczeniem. Jednak dopiero niedawno zyskała na popularności. W książce „Encyklopedia wędkarstwa” z 1994 r. nie ma wzmianki o okrągłym haczyku, jednak do 2000 r. w czasopismach rybackich zaczęły pojawiać się liczne badania z danymi wskazującymi na niższą śmiertelność niż w przypadku haczyków standardowych.

Ale haczyk na koło nie może zastąpić wszystkich haczyków. Służy głównie do łowienia na przynęty. Sztuka polega na tym, aby NIE szarpać haczyka, gdy poczujesz ugryzienie. Pozwól rybie trochę pobiegać, a następnie po prostu zacznij zwijać i napinać linkę. Choć brzmi to szalenie, musisz pozwolić, aby okrągły haczyk wykonał swoje zadanie, odciągając przynętę od gardła i powoli obracając się w pysku ryby. Po zahaczeniu ryba nie będzie w stanie strząsnąć tego jak standardowe haczyki wędkarskie, a miejsce jest prawie zawsze bezpiecznie z dala od gardła i skrzeli oraz bezpiecznie w kąciku ust.

Następnym razem, gdy będziesz łowić na przynętę, najpierw upewnij się, że Twoja licencja wędkarska jest aktualna, a następnie wypróbuj okrągły haczyk. Czasem wciąż mam problemy z utrzymaniem w ryzach odruchu w ustawianiu haka. Ale z praktyką i cierpliwością ty również będziesz pod wrażeniem, gdy zobaczysz ten sprzęt ochronny do wędkowania w akcji.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *