Ograniczenia i przepisy dotyczące licencji żeglarskiej: chodzi o bezpieczeństwo

Zdjęcia © Ken Schultz
Jeśli jesteś nowy w żeglarstwie, możesz się zastanawiać, czy obowiązują Cię ograniczenia dotyczące licencji żeglarskiej.

Podobnie jak w przypadku prowadzenia samochodu po drogach publicznych, w większości stanów obowiązują przepisy określające, kto może legalnie obsługiwać łódź motorową, a kto nie. Chodzi więc bardziej o regulacje niż ograniczenia. Ponadto przepisy różnią się w odniesieniu do eksploatacji skutera wodnego (PWC) w porównaniu z łodzią motorową i nie mają zastosowania do łodzi bez silnika, takich jak kajaki, kajaki, łodzie wiosłowe, dory i małe żaglówki.

Wiek może decydować o tym, kto może sterować motorówką

Wiek jest jednym z głównych ograniczeń licencji łodzi, ponieważ niektóre stany mają minimalny wiek wymagany do legalnego prowadzenia łodzi motorowej lub PWC. Albo stanowią, że każdy urodzony po określonej dacie musi mieć ukończony zatwierdzony kurs bezpieczeństwa. W kilku stanach tylko młodzi operatorzy (często w wieku od 12 do 16 lat) muszą posiadać licencję na łódź. W niektórych przypadkach zależy to od mocy silnika na łodzi.

Może być wymagane wzięcie udziału w kursie bezpieczeństwa

W wielu stanach należy wziąć udział w kursie edukacyjnym w zakresie bezpieczeństwa żeglarskiego – online lub w klasie – po czym otrzymuje się kartę edukacyjną z zakresu bezpieczeństwa żeglarskiego (tzw. „licencję żeglarską”). Dzięki temu możesz prowadzić łódź motorową w swoim stanie oraz w każdym stanie, w którym obowiązują ograniczenia lub wymagania dotyczące licencji żeglarskiej. Te karty edukacyjne nie mają daty ważności, więc jeśli przeprowadzisz się do innego stanu, nadal jesteś objęty ochroną.

Trzymaj kartę przy sobie

Jakie ograniczenia lub wymagania dotyczące licencji żeglarskiej obowiązują po uzyskaniu licencji? Zależy to od stanu, ale kilka rzeczy obowiązuje na całym świecie.

To, czego nie potrzebujesz do prowadzenia łodzi motorowej, to państwowe prawo jazdy. Ale musisz mieć przy sobie kartę edukacyjną żeglarza podczas prowadzenia łodzi motorowej. I musisz pokazać go funkcjonariuszowi organów ścigania, jeśli zostanie o to poproszony.

Posiadacze Safety Education Card są bezpieczniejsi

Bez względu na przepisy obowiązujące w miejscu zamieszkania, wykazano, że operatorzy łodzi, którzy nie ukończyli kursu bezpieczeństwa żeglugi, są statystycznie bardziej zaangażowani w wypadki niż ci, którzy go ukończyli. To, w połączeniu z faktem, że takie kursy uczą cię o prawach twojego stanu, o tym, jak pływać ogólnie i o sprawach nawigacyjnych (tzw. „zasadach ruchu drogowego”), sprawiają, że rozsądnie jest robić, niezależnie od tego, czy jest to wymagane, czy nie. .

Niektóre stany wymagają od żeglarzy zdania egzaminu na licencję żeglarską lub ukończenia kursu bezpieczeństwa żeglugi przed rozpoczęciem eksploatacji statku motorowego na państwowych drogach wodnych. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, że zdanie egzaminu w celu uzyskania licencji żeglarskiej różni się od procesu rejestracji łodzi.


Może ci się spodobać również

Ken Schultz

Ken Schultz

Ken Schultz był długoletnim dziennikarzem magazynu Field & Stream i byłym redaktorem naczelnym ESPNoutdoors.com. Napisał i sfotografował dziewiętnaście książek o tematyce wędkarstwa sportowego, a także roczny kalendarz porad wędkarskich, a jego artykuły pojawiają się na różnych stronach internetowych od ponad dwóch dekad. Jego autorska strona internetowa to kenschultz.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *